Головна Новини Олевська міська рада В Олевську готуютьсяприйняти біженців зі східних областей
В Олевську готуютьсяприйняти біженців зі східних областей

Дане питання обговорювали на засіданні робочої групи по розв’язанню соціально-побутових проблем переселенців зі сходу України, що вимушено покинули рідні домівки через воєнні дії та зазнали утисків чи переслідувань, яке відбулось 2 липня в актовій залі РДА.

На засіданні було обговорено низку питань, що стосуються кількості переселенців, юридичного супроводу питань їх перебування та адаптації в Олевську (юридичного статусу біженців вони не мають, міграційна служба їх ідентифікує як таких, що приїхали на тимчасове проживання), навчального процесу, медичного забезпечення, правового забезпечення під час надання житла для тимчасового перебування. Зокрема вирішуються питання виплат пенсій та соціальних допомог, працевлаштування, влаштування дітей у садочки та школи, тощо.

Так як іншого житла в місті просто не має, директор ПТУ №10 Данюк Ю.М. згодився надати тимчасове житло в гуртожитку, але до 20 серпня, поки не заселяться студенти. Обговорювали і можливість поселення біженців в сільській місцевості, адже саме там багато пустих, але придатних для проживання, домівок. Однак відомі факти відмови переселенців від проживання в селі.

Заступник міського голови Колбасюк В.В. порадив складати договори найму житла при поселенні в приватний сектор, щоб убезпечити господарів від афер чи махінацій. Присутній на засіданні міський голова Повар А.В. звернув увагу на факти усних звернень до нього сімей із Луганська і наголосив, що міська рада готова надавати допомогу, але тільки в межах повноважень і фінансових можливостей. А також зазначив, що варто проінформувати жителів району та міста, щоб ті, за можливості, могли допомогти необхідним таким сім'ям.