Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Олевські представники ЗМІ у Рівному вчились висвітлювати реформи з децентралізації влади
Олевські представники ЗМІ у Рівному вчились висвітлювати реформи з децентралізації влади
Автор: Content manager   

25 червня у місті Рівне житомирські разом із волинськими та рівненськими колегами вчилися реформам з децентралізації в медіа, зокрема обговорили Концепцію реформування місцевого

 самоврядування.  Журналісти за допомогою тренінгів і практичних завдань спробували осягнути етапи реформування місцевого самоврядування,  територіальної організації влади, щоб цікаво та доступно розповісти про це своєму читачеві або глядачу

Тренінг проходив в рамках швейцарсько-українського проекту«Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO у співпраці з Асоціацією малих міст України та Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад.Сьогодні, як ніколи, важливо чітко та зрозуміло інформувати громадськість про сутність, призначення та очікувані результати реформ. Саме тому проект DESPRO проводить тренінг для журналістів, які працюють у сфері місцевого самоврядування, регіонального розвитку тощо.

Тренери заходу розвіяли основні міфи, пов’язані з реформою, розповіли про сутність та очікувані результати, закликали «четверту владу» бути пильними, уважними та відповідальними, висвітлюючи такі важливі для країни перетворення. Також розповіли про методи подачі "нудних", але потрібних місцевих проблем на основі практичних завдань. Говорили і пояснювали за допомогою інфографіки (це графічне візуальне подання інформація інформаціїданих або знань, призначених для швидкого та чіткого відображення комплексної інформації) «небезпечну» різницю між федералізацією та децентралізацією України.

Що таке децентралізація? Це система управління, за якої частина функцій центральної влади переходить до місцевих органів самоуправління; скасування або послаблення централізації.

Важливо розуміти основні поняття та розповідати про них, наводячи прості приклади. Що первинне ресурси чи повноваження? Таки повноваження, бо ресурси - це наші гроші, які ми сплачуємо в державу. Заради чого? Заради того, щоб держава дала нам сервіс або послуги, які ми самі собі не можемо забезпечити. Щоб зварити борщ, для цього є напр.: дружина, держава нам для цього не потрібна. Але, щоб дістатись в якесь місце, нам потрібна дорога. Дорогу ми собі не зробимо. Тому нам потрібна держава, тобто влада. Саме тому ми платимо податки, щоб отримати дорогу. Отже, якщо влада бере наші кошти лише для того, щоб оплачувати собі зарплатню і не надає нам необхідний сервіс, ту ж дорогу, така влада нам не потрібна. 

Програма тренінгу включала теоретичні та практичні аспекти. Учасники могли отримати відповіді на будь-які запитання щодо висвітлення реформ з децентралізації в медіа «з перших вуст», мали нагоду спілкуватися з авторами як самої Концепції, так і реформ з децентралізації в цілому, адже тренери і є розробниками та ідеологами цих реформ.Також серед тренерів були такі знані експерти як Анатолій Ткачук, радник Віце-прем’єр-міністра регіонального розвитку України, Директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, Юрій Ганущак, директор Інституту територіального розвитку та ідеолог реформи територіальної організації влади, Ігор Абрам’юк, експерт проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» у напрямі зміцнення інституційної спроможності та кращих практик місцевого самоврядування. представляв їх та був модератором тренінгу член  Комітету Незалежної медіа-профспілки України Сергій Штурхецький.

Довідка: 

1 квітня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Основна ідея Концепції – децентралізація влади в країні і суттєве розширення повноважень територіальних громад. Адже саме на рівні громад можливо максимально забезпечити надання якісних та доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, становлення інститутів демократії, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад. Концепція передбачає, що у 2014 році повинні бути розроблені і прийняті всі необхідні законодавчі зміни, які дозволять вже з наступного року розпочати практичне втілення реформ з децентралізації влади.