Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада ЕКОЛОГІЯ ДОВКІЛЛЯ – МАЙБУТНЄ НАШОГО МІСТА
ЕКОЛОГІЯ ДОВКІЛЛЯ – МАЙБУТНЄ НАШОГО МІСТА
Автор: Content manager   

  До глобальних проблем людства із середини ХХ століття додалася нова:

  катастрофічне збільшення відходів, агресивне розростання примітивних

  звалищ внаслідок недбалого поводження з потенційною вторинною сировиною. 

Лише невеличка частина відходів на звалищах розкладається під дією сонця, повітря, води, ґрунтових мікроорганізмів. Для більшості відходів, щоб вони розклалися природним шляхом, треба дуже багато часу. Зокрема, для поліетилентерефталату, з якого випускаються пляшки популярних напоїв, необхідно від 100 до 800  років. Це ще одна з причин стрімкого розростання гігантських смітників. 

У розвинутих зарубіжних країнах істотна частина відходів не знищується, а повертається у господарський обіг як вторинна сировина. Там зрозуміли, що багатьом речам серед тих, які звуться «непотребом», слід не залежуватись на смітниках, а йти у діло, заощаджуючи первинні ресурсні джерела й забезпечуючи випуск металевих виробів, паперу, пластмас, скла, буддеталей, текстилю та іншої вельми цінної продукції. Це передмова для того, щоб нагадати всім про важливість правильного та відповідального поводження з побутовими відходами задля забезпечення чистоти довкілля.

Дійсно на національному, державному рівні поки-що не відчувається іншої, окрім декларативної, зацікавленості у розв’язанні проблеми. Органи місцевого самоврядування проявляють трохи більшу чутливість до цієї проблеми, бо Законом про відходи її вирішення скинуто на їх плечі, правда, для фінансової підтримки цих плечей Закон не передбачив конкретно нічого. Тому доводиться шукати ініціативних підприємців, інвесторів, які залучаючись підтримкою місцевої влади, створюють  підприємства для  збирання, сортування і переробки комунальних відходів.

Проблема сміття у свій час  була актуальною і для Олевська та потребувала вирішення, саме тоді виникла ідея збирання та вивезення твердих побутових відходів. Міська рада довгий час працювала над цим питанням.  Вже з весни 2008 року ПП «Будпослуги-2» почали надавати цей вид послуг.

Цьому передувала велика робота починаючи із інформаційної кампанії від будинку до будинку, складання договорів на вивезення ТПВ і до налагодженої схеми співпраці жителі-підприємство.

Нарешті в Олевську стартував проект «ЕКОмісто», яким передбачається збирання, сортування та переробка вторинної сировини. Інвестор налаштований рішуче, має бажання працювати, зацікавлений, будемо вірити, що це всерйоз і надовго. Під час екскурсії він показав певні напрацювання, спецобладнання та розповів про плани на майбутнє.

Поки що є одне «але», для того, щоб почати роботи, потрібно знайти робочий персонал. У районному центрі зайнятості стоїть на обліку більше тисячі безробітних. Для них це реальна можливість працевлаштуватися та заробляти від 2000 до 4000 гривень в місяць.

Крім того керівництво обіцяє створити всі умови праці: душові, спецодяг та інше. Ближче до осені планується відкрити механізовану лінію для сортування сміття.  

І на завершення, про найбільший позитив проекту “ЕКОмісто”. Інвестор займатиметься не тільки прийомом вторинної сировини (металобрухт, склобій, макулатура, пластикові пляшки), а й збиранням та сортуванням даних видів сировини на міському сміттєзвалищі. До речі, не тільки тих, що на поверхні, а й тих, що присипанні шарами ґрунту. Жартома можна сказати, що кримські гори сміття з часом перетворяться чи майже перетворяться на поліські зелені рівнини.

І вже зовсім на завершення, про що можна впевнено сказати, що місто стане ще чистішим, розвиватиметься та стане прикладом для іншим малих міст.