Серпень

Головна Новини Олевська міська рада Олевськ за європейський вибір
Олевськ за європейський вибір

17 травня в Україні відбудеться святкування 11 річниці Дня Європи.

Це особливе свято, яке сповнене історичного та державотворчого

значення, адже протягом останніх місяців мільйони наших громадян

висловили непереборне прагнення бачити Україну частиною європейської спільноти. Сьогодні курс на європейську інтеграцію набув для української держави стратегічного значення. Українці визнають загальноєвропейські цінності: свободу, демократію, повагу до людини, верховенство права і сповнені рішучості будувати свою державу на цих основах. Україна розбудовується як на засадах української духовності і моралі, так і на принципах європейської демократії та політичної культури.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.Не просто українцям дається кожен крок до ЄС, не можна назвати цей шлях простим, але Україна обов’язково його подолає і стане стабільною країною.

Довідка.Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Тоді в Парижі зібралися представники ряду європейських держав, які вирішили об'єднати свої сили для промислового розвитку та покращення виробництва військової техніки. Це стало фундаментом створення глобальної структури, яка пізніше втілилася в Європейському Союзі. Таким чином, провідні європейські країни змогли уникнути накопичення військового потенціалу один проти одного.