Головна Новини Олевська міська рада 9 травня – День Великої Перемоги
9 травня – День Великої Перемоги

«Давно закончилась война –

Ряды редеют ветеранов –

Но сниться по ночам она.

И ноют к непогоде раны.

Поклон примите низкий наш

За подвиг неоплатный ваш,

За то, что ми теперь живем,

И вы для нас пример во всем».

Через ймовірність терактів, про яку напередодні попередило керівництво СБУ, та через напружену ситуацію в державі, у більшості регіонів України скасували масштабне святкування Дня Перемоги. Однак, в Олевську, урочисті заходи з нагоди 69-ї річниці Перемоги відбулися і пройшли згідно запланованої програми. Не було лише ходи ветеранів від парку ім. Ю.Гагаріна та славнозвісних георгіївських стрічок, їх замінили жовто-блакитні стрічки. На одязі дітей, як новий символ Перемоги, зустрічалась квітка маку. Цей знак використовують у світі, згадуючи загиблих під час воєн.

Вже о 9.00 ранку відбулося покладання квітів до братських могил визволителів Олевська та жертв Великої Вітчизняної війни.

Перед початком концерту, присвяченого Дню Перемоги, відбулась панахида за загиблими воїнами біля Обеліску Слави.

На Соборній площі зібрались люди, щоб урочисто вшанувати ветеранів, щоб згадати, яке місце займає 9 Травня в календарі сучасної України, в її історії та в серцях сучасних українців. Цього дня згадали всіх, чиї життя забрала війна: тих, хто поліг у кривавому бою, хто після перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не долюбив, не побачив своїх ненароджених дітей. Скористатися нагодою почути тих, хто під зливою  бомб і куль ішов в атаку на ворога, кого вели до крематоріїв  у концтаборах, над ким проводили досліди у фашистських лабораторіях, хто дочекався і не дочекався повернення синів, дочок, чоловіків, дружин, братів, сестер… І що головне, пройшовши пекло війни, вони не втратили доброти в очах, тепла, надії, не втратили віри в краще та не здались в полон відчаю. Незважаючи ні на що, не збайдужіли до свого минулого, не розгубили в пам’яті найменших вражень, почуттів, з якими ходили в атаки, розвідки, святкували і проводжали в останню путь.

Подвиг воїнів-переможців непідвладний часу, як і безмежна вдячність всім, хто відстояв нашу Вітчизну, виявив нездоланну мужність та незламність духу.

Хай завжди зігріває наші серця і світить у віках священний вогонь Великої Перемоги,а земля більше не здригається від вибухів бомб і не багріє від людської крові.