Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Порозуміння знайшли в діалозі
Порозуміння знайшли в діалозі
Автор: Content manager   

 Продовжуємо обговорювати тему будинку Володимирської №6. Нагадуємо, все

 почалося з того, що у березні виконавчий комітет міської ради надав дозвіл на

 будівництво тимчасових споруд, а саме зупинки-салону, перед цим будинком.

Жителі багатоповерхівки виступили категорично проти

 

 забудови та влаштували справжній протест місцевій владі.

23 квітня відбулась зустріч міського голови А.В. Повара з жителями багатоповерхівки №6 біля під’їзду будинку. З ним прийшов і міський архітектор В.Б. Пятницький та забудовник В.В. Майстер.

Бажання спілкуватися власники квартир виявили, хоч і не в повному складі. Головними темами стали обговорення створення ОСББ у даному будинку та можливість будівництва зупинки-салону. Розмову почали з можливості покращення зовнішнього вигляду будинку та прибудинкової території шляхом створення об’єднання співвласників  багатоквартирних будинків, але жителі багатоповерхівки не спішать організовуватись, так як ніхто цим займатись не хоче.

Ще за радянських часів мешканці таких «вуликів» звикли, що все, пов’язане із обслуговуванням будинку, має робити ЖЕК. І це не дивно — помешкання справді були не їхніми: держава надавала їх хоч і в безоплатний, але найм. А не у власність. Нині ж інша ситуація. За статистикою, більше 90% квартир приватизовані чи куплені. Тобто уже весь дім, вважайте, приватний — на праві спільної сумісної власності. За логікою, мають сформуватися й інші підходи до утримання такого житла. Тож чиновники звернулися до світового досвіду у цій справі. В кінці 2001 року було прийнято Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», і людям запропонували: хочете зробити свій дім справді комфортним — зробіть це самі!

Процес створення ОСББ в Олевську відбувається мляво, цьому передують багато зустрічей та бесід, будинок №6 по вул. Володимирській не виняток. І, навіть, побачивши приклади інших ОСББ у місті та поза ним, не вірять у реальність створення свого. На шляху до омріяного покращення стоять і побоювання, і недовіра, і недостатність інформації. Такі «законсервовані», у голові людини, проблеми не дають рухатися далі ні мешканцям, ні міській владі. І, навіть, закладені мільйонні кошти у місцевому бюджеті на підтримку об’єднань власників не можуть зрушити з мертвої точки. Неодноразово було сказано, що власники будинку повинні самі розпоряджатися своїм майном, і самі визначати – за які кошти це робити. З цього і починається організація ефективного власника й ефективного управителя. А тут головне іти в одному напрямку, а не «хто в ліс, а хто по дрова». І поки не буде співпраці та довіри до держави, колективний і організований споживач ще довго буде утопією серед олевчан.

А щодо будівництва тимчасової споруди, то її розмістять в іншому місці.