Липень

Головна Новини Олевська міська рада Чистота міста – спільна справа та щоденна робота
Чистота міста – спільна справа та щоденна робота

У рамках Всеукраїнської весняної акції «За чисте довкілля», 12 квітня у місті

Олевськ було проведено традиційні передвеликодні прибирання та

впорядкування територій міста. Зокрема проводились  заходи, спрямовані

на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою міста та

поширення екологічних знань, створення нових лісових насаджень, висадка дерев і кущів, очищення від сміття берегів річки Уборть. Приклад того, що про чистоту міста слід дбати усім разом, показала, як і годиться, міська влада – працівники мерії, озброївшись рукавицями та мішками, а дехто – й віниками, лопатами та граблями, узялися за роботу. Дружньо працювали всі, не виключаючи заступників міського голови.

Цього року міський «суботник» олевчани поєднали з не менш відомою «Поліською толокою», заснованою народним депутатом України Володимиром Пеховим. Керівники установ та організацій, представники влади й прості громадяни висадили в парку імені Юрія Гагаріна алею із бузку і одночасно стали її засновниками. Під спалахи фотокамер, висадили саджанці сортового бузку і народний депутат України Володимир Пехов, міський голова А.В. Повар, голова РДА Віктор Пилипчук та голова Олевської  районної ради Микола Харченко. Після цього посадовці відповіли на питання телевізійників та місцевих ЗМІ.

За один день  олевчани зробили велику роботу з озеленення міста. Всього «Фонд Володимира Пехова» надав близько 150 саджанців бузку, розсадили їх на всій території міста (в центрі, в парку, біля пам’ятника оленю та Будинку культури, в садочках міста). ДП «Олевський лісгосп» забезпечив та висадив на території паркової зони свої саджанці клену. Приватний підприємець В’ячеслав Бородавко висадив біля пам’ятника Святому Миколаю п’ять дерев каштанів. Дитячі установи теж провели генеральне прибирання на своїх територіях та поповнили запаси зелених насаджень. І так, в ДНЗ №1 висадили 15 дерев: 12 берізок та 3 кущі бузку, а в ДНЗ №10 – 5 саджанців бузку та 1 деревце каштану.

Будемо вірити, що висаджені деревця – не зламають, а пагони бузку не вирвуть шанувальники квітучої культури. Звісно, є надія й на те, що прибрані ділянки менш «натхненно» засмічуватимуться, тим паче, що за останні місяці територія міста загалом набула набагато охайнішого вигляду, позбувшись багаторічних чагарників та сміття.

Велика подяка за активність, небайдужість та підтримку всім учасникам так званого «санітарного дня», а ДП «Олевськторф» за безкоштовно наданий поживний торф.