Серпень

Головна Новини Олевська міська рада Реформа місцевого самоврядування зробить територіальні громади дієздатними
Реформа місцевого самоврядування зробить територіальні громади дієздатними

25 березня в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та

житлово-комунального господарства України відбулося обговорення

актуальних питань реформи місцевого самоврядування з представниками

органів місцевого самоврядування, участь в якому взяли Прем’єр-міністр

України Арсеній Яценюк, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку,

будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман,

Міністр юстиції Павло Петренко, народні депутати України.

«Присутність на такій зустрічі Прем’єр-міністра України є знаком того, що Уряд серйозно налаштований на проведення реформи», – підкреслив Володимир Гройсман. Сам Прем’єр на початку зустрічі наголосив, що однією з головних складових плану реформ, який має Уряд, є надання додаткових повноважень територіальним громадам і передача повноважень з центру на місця.

Арсеній Яценюк також заявив, що наполягає на ліквідації облдержадміністрацій. «Вважаю це рудиментом минулого, і нам необхідно прийняти рішення про внесення змін до Конституції і відповідного законодавства щодо формування місцевих виконавчих комітетів. Виконкоми мають взяти на себе всю повноту відповідальності за стан справ в кожній області. Це забезпечить, в першу чергу, підзвітність тих людей, які будуть розпоряджатися ресурсами місцевої громади, безпосередньо перед місцевою громадою», – сказав Прем’єр-міністр. Створення виконкомів обласних і районних рад замість державних адміністрацій і є одним з елементів реформи, про яку йде мова.

Він також додав, що реформа місцевого самоврядування повинна створити чинники, за яких кожна територіальна громада буде зацікавлена у створенні нових робочих місць і збільшенні надходжень до місцевого бюджету. «Це означає, що частина тих податків, які надходять до центрального бюджету сьогодні, після реформи повинні зараховуватися і залишатися в місцевих бюджетах. Це буде особиста зацікавленість громад, органів місцевого самоврядування створювати умови для розвитку підприємництва на своїх територіях», – зазначив Прем’єр-міністр. А далі слово взяли міські голови. Про своєчасність і доцільність реформи говорили міські голови Львова – Андрій Садовий, Луганська – Сергій Кравченко, Славутича – Володимир Удовиченко, Івано-Франківська – Віктор Анушкевичус та інші, а також присутні народні депутати. Думки учасників обговорення сходились в одному – реформу потрібно реалізовувати і якнайшвидше.

У відповідь, Прем’єр-міністр України повідомив, що 15 квітня в парламенті з’явиться текст нової Конституції України, яка стане відправною точкою того, які закони далі повинні прийматися для реформування місцевого самоврядування. Він також привітав рішення Мінрегіону щодо перших законопроектів, які найближчим часом повинні бути розглянуті Верховною Радою України. Мова йде про законопроекти щодо права територіальних громад на добровільне об’єднання та щодо співробітництва територіальних громад.

В свою чергу, Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні передбачає здійснення п’яти основних кроків – визначення територіальної основи органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів, розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування та органам виконавчої влади, визначення за кожним рівнем органів влади необхідний обсяг ресурсів та встановлення відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцем і державою.

«Це те, що зробить наші територіальні громади дієздатними, дозволить їм самостійно приймати рішення щодо розвитку своїх територій, бо хто, як не громади, краще знають про те, що і як їм необхідно зробити для, щоб кожен мешканець отримував якісні послуги і можливість самореалізації», – наголосив Володимир Гройсман.

Він також закликав усіх присутніх – і членів Уряду, і народних депутатів, і міських голів спільними зусиллями сприяти прийняттю необхідних законів і якнайшвидшому впровадженню реформи.

За матеріалами Мінрегіону