Липень

Головна Новини Олевська міська рада 102 інформує
102 інформує

Громадські формування - допомога міліції та громадянам

Сьогодні дедалі більшої актуальності набувають питання громадської ініціативи,

спрямованої на забезпечення разом з міліцією правопорядку на територіях місця

проживання громадян: будинку, вулиці, мікрорайону, населеного пункту.

Характерним прикладом такого прояву громадської свідомості людей є діяльність громадських формувань на території Олевського району.

Поштовхом до їх створення стало бажання ініціативної групи мешканців м. Олевськ та району допомогти міліції навести належний громадський порядок на тих територіях населених пунктів району, які найбільш уражені злочинністю.

За офіційною інформацією, на території міста Олевськ зареєстровано та дії громадське формування «Альфа», до якого входять 14 осіб, голова – Стужук Ю.С.

В районі працюють ГФ «Дружба» смт. Дружба у складі 21 учасника, голова - Дорош А.С., «Ясен» с.Лопатичі, 18 громадян-учасників, голова – Мороз М.В. та «Яструб» смт. Нові Білокоровичі, яке сформоване з 14 осіб на чолі з Любиченком В.Ф.

Представників даних формувань 19 березня 2014 року запросили до райвідділу міліції для обговорення роботи в умовах нестабільної ситуації щодо безпеки та правопорядку на місцях.

Усі вони мають посвідчення та спеціальні розпізнавальні пов’язки. До речі, кожен член охорони громадського порядку, котрий зареєстрований у книзі нарядів у райвідділі міліції, застрахований як працівник міліції та має право складати протоколи на адміністративні правопорушення.

До основних функцій громадських формувань відносяться:

-          захищати честь і гідність громадян, їх законні інтереси, права і свободи від протиправних посягань;

-          надавати допомогу дільничним інспекторам міліції в забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, профілактиці правопорушень;

-          негайно інформувати дільничних інспекторів міліції, а в разі їх відсутності – чергового райвідділу про відомі їм факти підготовки чи вчинення злочинів, про місця зосередження осіб, схильних до скоєння правопорушень та злочинів і груп нелегальних мігрантів;

-          сприяти дільничним інспекторам міліції у виявленні та розкритті злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті майна сільськогосподарських товариств, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань;

-          охороняти місце пригоди з метою збереження слідів злочину та інших речових доказів до прибуття працівників міліції;

-          уживати заходів для надання невідкладної допомоги особам, які потерпіли від нещасних випадків чи правопорушень;

-          брати участь у рятуванні людей і майна, підтриманні громадського порядку під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин.

«Особи, які виявляють бажання прийняти участь в охороні громадського порядку на території населеного пункту, де вони проживають, можуть об’єднуватись у громадські формування. При цьому склад зазначеного формування повинен бути не менше 10 осіб. Членами громадського формування можуть бути громадяни України, які досягли 18-річного віку, позитивно зарекомендували себе в навчанні, роботі й за місцем проживання та виявили бажання брати участь в охороні громадського порядку, здатні за своїми діловими, моральними якостями і станом здоров'я виконувати на добровільних засадах взяті на себе зобов’язання», - зазначив  начальник Олевського РВ УМВС України в Житомирській області, підполковник міліції Ю.В. Бовсуновський.

Міський голова А.В. Повар, як член міського громадського формування «Альфа», запропонував присутнім колегам по охороні громадського порядку внести до числа добровольців сільських та селищних голів, членів виконкому, депутатів. За його словами, їх підтримка й участь необхідна для правильної та злагодженої роботи обох структур – громадських формувань та органів місцевого самоврядування.

Керівництво Олевського РВ УМВС України в Житомирській областіроботою ГФ задоволене та обіцяє всіляко підтримувати та допомагати їм.