Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Хто буде новим головою Олевської РДА?
Хто буде новим головою Олевської РДА?
Автор: Content manager   

 На запрошення редактора Олевського інформаційного порталу

 Олександра Ніколайчука, 13 березня на круглий стіл зібрались

 представники політичних партій, влади, громадськості та ЗМІ.

 Цитую слова із статті «Тому аби втрата Небесної Сотні не була марною, ми терміново повинні сісти за круглий стіл аби спільно віднайти шляхи для стабілізації соціально-політичної ситуації, повернути довіру до влади та визначити план подальшої співпраці».

На обговорення винесли наступні питання:

1.                 Стабілізація соціально-політичної ситуації в межах Олевського району.

2.                 Формування та визначення концепції взаємодії та розвитку.

3.                 Визначення кандидатур на посаду голови РДА та проведення незалежного онлайн голосування та опитування.

У гарячу дискусію на ці теми вступили представники різних політичних партій, особливо цікавим виявилось питання «Хто ж буде новим головою РДА?». За неофіційною інформацією, партія ВО «Свобода» не порадившись вже представила в області свого кандидата. Такими діями представники даної партії викликали обурення та недовіру. За голосуванням, яке проводив Олександр Ніколайчук, перше місце зайняв депутат міської ради Сергій Євдокимов, друге – Віктор Коц, до речі, теж депутат міськради, третє – Оксана Котова, спеціаліст фінуправління. Однак такі результати присутні поставили під сумнів. Натомість той же Сергій Євдокимов бачить на посаді голови райдержадміністрації Олега Рудницького. Заключною стала пропозиція надати «борозди правления» Олександру Ніколайчуку або Андрій Саленку, колишньому юристу управління Пенсійного фонду в Олевському районі. Не дивлячись, що призначення є тимчасовим ( на 2,5 місяці), до президентських виборів, бажаючих багато. Одним словом, долали політичну кризу в районі як могли. Однак є позитивні моменти, люди своєю присутністю показали небайдужість та готовність до відкритих розмов та до діалогу з владою і між собою. А це свого роду успіх та готовність до змін.

 

 

За плечима – Майдан. Попереду – зміна системи влади

«Щоб жить, ні в кого права не питаюсь, щоб жить, я всі кайдани розірву.

Я – стверджуюсь, Я – утверждаюсь,бо Я – живу».

Павло Тичина

 

Держава, в якій вся повнота влади належить тільки одній особі, навіть обраній усенародно, глибоко суперечить українській ментальності і нашій політичній традиції. Кожна така спроба закінчувалася в історії України крахом. Бо таку державу українці завжди вважатимуть чужою і свідомо чи підсвідомо руйнуватимуть її. А нам потрібна така модель державного управління, в якій кожен громадянин був би учасником і творцем держави, бачив у ній свого партнера і єдину свою найвищу організацію, яка не поневолює людину, а робить її вільною.

Як відомо, нині в Україні діють дві владні паралелі: ради і адміністрації. Особливо дико виглядає така двоїстість у маленьких районах, де всього по 12- 13 тисяч мешканців, а начальницьких структур - як гною... І всіх треба годувати з бюджету. Нагадує стару приказку: «На два козака – три гетьмани». Окремі політичні сили намагаються цю систему «приватизувати», не дивлячись, що  районні адміністрації перетворились на розсадники корупції і безвідповідальності.

Натомість міський голова Анатолій Повар переконаний і підтримує тих політиків, які вважають, що ні посада голови райдержадміністрації не потрібна, ні сама райдержадміністрація як установа. «Ми знову повертаємось до старих помилок, змінюємо обличчя в політиці, а варто змінити саму систему державного правління. Позитивне розв’язання проблеми утвердження справді Української держави (могутньої, конкурентоспроможної, яку поважають у всьому світі) вбачає лише в нагальній ліквідації існуючої системи і повсюдне місцеве самоврядування на всіх рівнях». І варто погодитись, у політиці ця думка має свою вагу, значення і підтримку.  

Настав час відмовитись від радянського спадку. Знайти сили знищити в собі раба та будувати нову державу.

 

Думка молоді щодо призначення голови Олевської РДА

 

Вчора, 13 березня, відбувся круглий стіл на тему:  «Подолання політичної кризи»,  на якому були розглянуті  питання стабілізації соціально-політичної ситуації в Олевському районі, формування системи взаємодії і  розвитку та визначення кандидатур на посаду голови Олевської РДА. На обговорення були винесені такі кандидатури: депутати  Олевської міскої ради Сергій Євдокимов, Олександр Ніколайчук  та Віктор Коц, Оксана Котова, спеціаліст фінуправління, Андрій Саленко, колишній юрист управління пенсійного фонду в Олевському районі, Олег Омельчук, директор ПП «Будпослуги».  Зазначу, що новопризначений голова Олевської РДА  працюватиме лише 3 місяці. Але чому революціонери забули про одне із  завдань революції на місцевому рівні – ліквідація районних  державних адміністрацій взагалі? Держава абсолютно не здатна ефективно управляти на місцях. В основі проблеми є досить незрозуміла централізація ресурсів і повноважень. Усі вони в руках органів виконавчої влади — місцевих державних адміністрацій. А це прямо суперечить головному принципу Європейської хартії місцевого самоврядування. Так, на словах проголошується децентралізація влади, але місцеві адміністрації постійно втручаються в компетенцію місцевого самоврядування. Голови адміністрацій намагаються керувати усіма процесами, а в прорахунках, як правило, звинувачують самоврядування. Це є реальним до виконання, така система управління представлена у Концепції реформи місцевого самоврядування, яка уже давно затверджена  всіма зацікавленими сторонами та  потребує лише політичного рішення.  А отже, районна рада повинна взяти функції управління районом на себе,  шляхом створення виконавчого комітету Олевської районної ради.

 О. В. Налапко,  керівник громадської

 організації «Ліга молоді Олевська»