Серпень

Головна Новини Олевська міська рада Результати засідання членів АММУ
Результати засідання членів АММУ

17 лютого міський голова А. В.Повар взяв участь у засіданні

координаційної ради секції малих міст та правління Асоціації

малих міст України.  Учасники засідання розглянули питання

щодо стану місцевого самоврядування та обговорили заяву

голови Асоціації малих міст П. Г. Козирєва (додається).

ЗАЯВА ГОЛОВИ АСОЦІАЦІЇ МАЛИХ МІСТ УКРАЇНИ

В умовах жорсткої економічної та політичної кризи в Україні, стабільність життєзабезпечення територіальних громад великою мірою залежить від діяльності органів місцевого самоврядування базового рівня (міських, селищних та сільських рад). Більшість з них мають авторитет у своїх громадах, вони довели більшу ефективність ніж місцеві державні адміністрації, бо є владою, що найближче до людей і обрана ними.

Але необхідно констатувати, що сьогодні місцеве самоврядування в Україні перетворено в низову ланку державного управління. Заполітизованість органів місцевого самоврядування, обмеження повноважень (не дивлячись на декларацію децентралізації влади), багаторічне зволікання з проведенням реформи територіального управління та ряд інших проблем дестабілізує базовий рівень управління в громадах.

Сьогодні, в ситуації тривалого протистояння в суспільстві, органи місцевого самоврядування, як обрані громадами представницькі органи влади,  мають залишатись основою стабільного забезпечення мешканців територіальних громад необхідними послугами. Народні ради, що ініційовані в ряді громад, повинні стати основою діалогу і взаємодії, дієвим механізмом контролю громадянського суспільства за діяльністю місцевих органів влади, а не створювати двовладдя та дестабілізувати роботу органів місцевого самоврядування.

Формування реального місцевого самоврядування (відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування) є одним з перших і негайних кроків для стабілізації ситуації в країні.  Концепція реформи місцевого самоврядування вже давно підготовлена і узгоджена всіма зацікавленими сторонами, потребує лише політичного рішення.  Але саме ці кроки стануть основою налагодження саморегулюючих процесів у суспільстві. Ми завжди наголошували на головних складових при реформуванні місцевого самоврядування:

• Обов’язкове встановлення повсюдності місцевого самоврядуваня;
  • Формування виконавчих комітетів районних та обласних рад;
  • Зміна функцій державних адміністрацій на контрольні та координаційні;
  • Деполітизація представницьких органів місцевого самоврядування через запровадження повністю мажоритарної системи  виборів до   місцевих рад (з правом самовисування);
  • Створення муніципальної міліції громадської  безпеки ( патрульно-постова  служба, дільничні інспектори).

Тільки спираючись на реальне місцеве самоврядування та децентралізацію влади можливо вийти з системної кризи, що склалась в Україні! В іншому випадку кризи будуть загострюватись, повторюючись все частіше.

Голова асоціації малих міст України

П. Козирєв