Липень

Головна Новини Олевська міська рада Облаштування кладовища – справжнє випробовування для живих
Облаштування кладовища – справжнє випробовування для живих

Міське кладовище Олевська (яке знаходиться на вул. Промисловій)

потребує постійного догляду і наведення елементарного порядку.

Особливу небезпеку і для людей, і для могил померлих становлять

аварійні дерева. З кожним роком їх стає все більше і більше. Вони

всихають, падають на надгробки, і це безперечно викликає занепокоєння як у родичів померлих, так і місцевої влади. На жаль, ситуація така, що видалити ці дерева силами лише комунальних служб неможливо. Бракує і фінансів, і спеціальної техніки.

Вартість видалення одного дерева залежить від багатьох факторів — від породи, від діаметра стовбура, чи сухе воно чи ні, наскільки є аварійним. Механізованим способом видалити їх неможливо, адже застосування будь-якої техніки обмежується відсутністю місця для роботи. Багато дерев потребують кронування, а це теж справа не легка і потребує спеціального спорядження. Взимку від важкого снігу та вітру, не витримуючи навантаження, гілки ламаються найчастіше, тому в цю пору року варто бути особливо уважними. За неофіційною інформацією, в середньому видалення одного дерева коштує 500 гривень. Тобто, 46 дерев: 12 з яких сухостійні, а решта – аварійні, вартуватимуть місту і громаді щонайменше 23 тисячі гривень. Чи витримає таке навантаження міський бюджет в 2014 році, який, до речі, ще не прийняли, буде відомо згодом.

Заступник міського голови

В.В. Колбасюк