Липень

Головна Новини Олевська міська рада Тренінгова програма в рамках проекту «Доступ до публічної інформації в малих містах України»

Олевська міська рада була внесена до списку учасників-переможців проекту

«Доступ до публічної інформації в малих містах України», який реалізовується

виконавчим комітетом Української міської ради та Асоціацією малих міст

України за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В рамках проекту передбачено:

• створення єдиного інтернет-порталу, на якому кожне з міст-учасників проекту матиме власну сторінку з публічною інформацією, а також інформацією, корисною для потенційних інвесторів та туристів;
  • встановлення інформаційного кіоску (, наповненого документами та бланками для користування послугами ЦНАП (міська рада).

Довідка: Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Це проекти і рішення виконкомів та сесій, правила благоустрою міста, графік вивозу сміття, адміністративні послуги (довідки, дозволи та інше).

20 листопада у залі засідань міської ради відбувся тренінг  у рамках проекту «Доступ до публічної інформації в малих містах України», який провів тренер-консультант Андрій Вишняк.

Організація семінару мала на меті надати нові та удосконалити існуючі знання та навики щодо створення умов для забезпечення доступу до публічної інформації державним службовцям та членам громадських організацій, як застосовувати норми даного закону у повсякденній роботі. Програмою тренінгу було охоплено детальний розгляд нормативно-правових документів, що гарантують право на інформацію та право на доступ громадян до суспільно-важливої інформації.

Обговорено багато актуальних питань про розмежування інформації на службову, конфіденційну та службову, як узгодити між собою норми законів про доступ до публічної інформації та захист персональних даних, як правильно оформлювати запит на різного роду інформацію та згідно законодавства давати відповіді на такі запити, як оскаржити протиправну відмову органів влади у наданні інформації.

Під час семінару учасники обговорили цікаві питання, дізналися про досвід інших міст, отримали коментарі та поради безпосередньо від тренера-консультанта Андрія Вишняка.

Участь у даному проекті є великим кроком до впровадження демократичного врядування. Адже одним з пріоритетних завдань міської ради є бажання досягти максимальної відкритості та прозорості у своїй роботі. Встановлення інфобоксу дасть змогу мешканцям, які не мають доступу до всесвітньої мережі інтернет, користуватися цим ресурсом. Цей інформаційний кіоск буде також наповнений документами та зразками бланків для користування послугами.Так як Олевськ є містом районного значення, можливості доступу до публічної інформації, в порівнянні з містами обласного значення, знаходяться на невисокому рівні, тому нашою метою було отримати такий інформаційний кіоск, щоб олевчани мали змогу іти в ногу з часом.

Все, що стосується публічної інформації міська рада оприлюднює через офіційний сайт міської ради ( http://www.olevsk-rada.gov.ua), інформаційний бюлетень «Новини Олевська», через телефакс (04135) 2-11-52, електронну адресу (E-mail:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript ) та інформаційні стенди в фойє ЦНАП (міська рада), а також безпосереднім зверненням до спеціаліста, відповідального за надання публічної інформації. А згодом, вся ця ж  інформація буде розміщена в інформаційному боксі.

Наталія Дрозд