Головна Новини Олевська міська рада Скільки коштує померти в Олевську, або чому жити дешевше
Скільки коштує померти в Олевську, або чому жити дешевше

З кожним роком помирати стає все дорожче. За скромними підрахунками,

похорон для середньостатистичного олевчанина обійдеться 4-8 тис.грн.

«Хоча в тяжку хвилину люди не особливо задумуються над економією

грошей, однак дорога похоронна атрибутика попитом не користується»,

- запевняє продавчиня магазину «Ритуал».

Ритуальні послуги – це вічний і безпрограшний бізнес, адже як народжуватись, так і помирати люди будуть завжди.

«Сьогодні, до смерті треба готуватись ретельно та заздалегідь. Таке раз в житті буває», - говорять, сміючись, бабусі. Проводи у потойбіччя потребують залучення великої кількості людей, а відповідно і коштів. Хоч на той світ людина нічого не бере, тим не менш, помирати сьогодні дорого.

Про інформацію щодо ритуальних послуг розповів наглядач міського кладовища Віктор Козловець. До його роботи, як наглядача, входить догляд за кладовищем, оформлення та прибирання могил, попередження випадків вандалізму. За словами Віктора Анатолійовича, за період його роботи на цій посаді (4-й місяць) було захоронено 33 людини, і лише родичі 17 скористалися послугою копання могили, яка коштує 350 грн. Ось як виглядає приблизний список «на майбутнє».

Довідка вартості ритуальних послуг

труна – 290 грн-2000 грн;

хрест – 145-430 грн;

табличка – 50;

поховальні вінки – 45-300 грн;

катафалк ~ 320 грн;

копання могили – 350 грн.

Це не враховуючи послуг патологоанатома та священика, поминального обіду, ритуальної атрибутики (свічки, хустини, та інше), пам’ятника (бетонний – 480 грн., гранітний – від 2000 грн.)

В місті працює 4 ритуальні магазини, а незабаром відкриється ще один приватним підприємцем Віктором Козловцем. Можливо, за рахунок конкуренції ціни знизяться, адже дивлячись на статистику смертності – вмирати люди не перестануть.