Серпень

Головна Новини Олевська міська рада ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ МІСТА!
ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ МІСТА!

Державною екологічною інспекцією у Житомирській області, враховуючи погодні

умови та пору року, проводяться рейди щодо попередження випалювання сухої

рослинності та її залишків, а також промислових і побутових відходів. Звертаємо

увагу жителів, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря

вивільняється біля 9 кг мікрочастинок  диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопирен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найотруйніших для людини речовини.

При спалюванні листя, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво забруднює атмосферу. При згоранні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки.

До вогнища також нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди. Часто вони пофарбовані масляною фарбою, яка містить свинець. Суху рослинність, листя та інші відходи необхідно вивозити в спеціально відведені місця, проводити їх компостування на місцях, або укладати договори на їх утилізацію зі спеціалізованими організаціями.

Нагадуємо, що статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 340 грн для громадян, а для посадових осіб від 850 до 1190 грн.За спалювання відходів статтею 82 передбачено штраф від 240 до 1360 грн. для громадян, а для посадових осіб від 850 до 1700 грн.

В.В.Колбасюк