Травень

Головна Новини Олевська міська рада За досвідом до зарубіжних колег
За досвідом до зарубіжних колег

29 жовтня у Дніпропетровську відбулося урочисте відкриття Днів Латвії

в Дніпропетровській області. У заході взяли участь голова Дніпропетровської

обласної ради Євген Удод, мер Дніпропетровська Іван Куліченко,

Надзвичайний і Повноважний посол Латвії в Україні Аргіта Даудзе,

Президент Латвії (1993-1999) Гунтіс Улманіс та Президент України (1994-2005) Леонід Кучма. Головна мета проведення Днів Латвії в Дніпропетровській області – розвиток інвестиційної діяльності між бізнесовими колами України та Латвії, а також популяризація латвійської культури в регіоні.

На запрошення латвійської сторони учасником заходу став і міський голова А.В. Повар, адже особисто знайомий з багатьма представниками латвійської делегації. Знайомство почалося у 2009 році, коли на території Олевська велися розкопки на чолі з керівником археологічної експедиції, латвійцем за походженням Андрієм Петраускасом.

Анатолій Васильович брав участь у семінарах, дискусії на тему «Латвія – Україна в Європі», круглому столі латвійських та українських етнографів і археологів «Камінь в культурі Латвії та України», присвячених спільним зв’язкам балтійського, слав'янського та інших народів, які проживали на території сучасної Дніпропетровщини.