Серпень

№6672/47/2-13 від 23.10.2013

Райдержадміністраціям

Міськвиконкомам

Доводимо до відома, що АБ «Укргазбанк», який за класифікацією НБУ відноситься до категорії великих банків та належить державі на праві власності, першим в Україні розпочав кредитування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ). Для цього банком розроблено унікальну спеціалізовану програму кредитування без застави, завдяки якої ОСББ має можливість отримати кредит для здійснення поточного або капітального ремонту будинку, даху, заміни ліфтів, встановлення індивідуальних систем постачання води, газу, та здійснення інших заходів з модернізації та підвищення енергоефективності житлових будинків.

Основні параметри кредитної програми «Кредитування ОСББ»: сума кредиту - від 50 000

до 1 000 000 грн.; термін кредитування - до 5 років;

відсоткова ставка - до 12 міс, - 16 % річних, більш 12 міс. - 17,50 %

річних;

комісія - 1 % від суми кредиту одноразово;

сплата відсотків та погашення кредиту - щомісячно;

забезпечення - бланковий.

Представники ОСББ під час зустрічей з керівництвом банку повідомляють про недостатність коштів для погашення кредитів та сплати процентів, та виказували надію на державну підтримку, яка б дозволила зменшити фінансове навантаження на учасників об'єднання. Враховуючи викладене, просимо розглянути питання щодо можливості часткової компенсації ОСББ нарахованих відсотків за користування кредитом за рахунок коштів місцевого бюджету. Підтримка у кредитуванні ОСББ дозволить значно поліпшити стан житлового фонду та прилеглих територій і, відповідно, призведе до підвищення рівня життя населення в області.

Перший заступник голови

державної адміністрації /у                                                                М.М.Олещенко

Римарчук 474746