Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Пам’ятний знак з нагоди надання Олевську Магдебурзького права
Пам’ятний знак з нагоди надання Олевську Магдебурзького права
Автор: Content manager   

       В Олевську планують і просять населення долучитись до обговорення питання  щодо встановлення пам’ятного знаку з нагоди надання Олевську Магдебурзького  права.

      Свої ідеї щодо місця розміщення та ескізу майбутнього пам’ятного знака надав  приватний підприємець М.М. Ставський. Він же і пропонує здійснити задум міського  голови А.В. Повара,  надавши свої матеріали і за власні кошти.  

         Що ми знаємо про Магдебурзьке право? Магдебурзьке право у більшості досліджень визначається як середньовічне міське право, за яким міста частково звільнялися від центральної адміністрації або влади і створювали органи місцевого самоврядування. Воно було започатковане привілеями 1188р., отриманими німецьким містом Магдебургом від архієпископа – власника міста. Це перша історична форма місцевого самоврядування.

        Магдебурзьке право – це збірник законів, що виник у кінці ХІІІ ст. Суть його полягала в тому, що воно встановлювало порядок виборів і функцій органів місцевого самоврядування, суду, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів. Воно поширилось спочатку на Польщу, потім на Литву і Русь.

У 1641 році польський король надав Олевську магдебурзьке право: дозволив жителям проводити щотижневі торги та 2 ярмарки на рік. Надання польським урядом Магдебурзького права містам використовувалось як засіб колонізації українського населення.