В Олевську планують і просять населення долучитись до обговорення питання щодо встановлення пам’ятного знаку з нагоди надання Олевську Магдебурзького права.
Свої ідеї щодо місця розміщення та ескізу майбутнього пам’ятного знака надав приватний підприємець М.М. Ставський. Він же і пропонує здійснити задум міського голови А.В. Повара, надавши свої матеріали і за власні кошти.
Що ми знаємо про Магдебурзьке право? Магдебурзьке право у більшості досліджень визначається як середньовічне міське право, за яким міста частково звільнялися від центральної адміністрації або влади і створювали органи місцевого самоврядування. Воно було започатковане привілеями 1188р., отриманими німецьким містом Магдебургом від архієпископа – власника міста. Це перша історична форма місцевого самоврядування.
Магдебурзьке право – це збірник законів, що виник у кінці ХІІІ ст. Суть його полягала в тому, що воно встановлювало порядок виборів і функцій органів місцевого самоврядування, суду, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів. Воно поширилось спочатку на Польщу, потім на Литву і Русь.
У 1641 році польський король надав Олевську магдебурзьке право: дозволив жителям проводити щотижневі торги та 2 ярмарки на рік. Надання польським урядом Магдебурзького права містам використовувалось як засіб колонізації українського населення.


|