Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Розгляд звернення Олевської міської ради
Розгляд звернення Олевської міської ради
Автор: Content manager   

            Державне агентство України з управління зоною відчуження на виконання доручення Кабінету Міністрів України розглянуло звернення Олевської міської ради Житомирської області щодо недопущення перегляду меж зон радіоактивного забруднення та в межах повноважень повідомляє.

        На виконання Указу Президента України від 11 жовтня 2010 р. № 937 «Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи» в частині перегляду меж зон радіоактивного забруднення, у 2011 році проводилася дозиметрична паспортизація населених пунктів, які знаходяться на радіоактивно забруднених територіях.

        Експертною групою Національної комісії з радіаційного захисту населення України (далі - НКРЗУ) підготовлено 12 експертних висновків про радіологічний стан 2163 населених пунктів Вінницької, Волинської, Івано- Франківської, Житомирської, Київської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей (далі - Експертні висновки), які узгоджено з усіма суб'єктами експертизи, а саме: Національною академією наук України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах охорони здоров'я, управління зоною відчуження та зоною безумовного (обов'язкового) відселення, охорони навколишнього середовища, безпеки використання ядерної енергії, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, та схвалено Національною комісією з радіаційного захисту населення України.

       Експертна група НКРЗУ під час прийняття рішень щодо віднесення населеного пункту до зони радіоактивного забруднення основним критерієм належності брала максимальне значення паспортної дози, визначене за Методикою-1996, у дозовому діапазоні відповідної зони, що визначений законами України № 791а-ХІІ від 27.02.1991 «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» і № 796-ХІІ від 28.02.1991 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», протягом будь-якого з останніх 5 календарних років (2008 - 2011 р.р.), а також аналізувала дані дозиметричних паспортизацій починаючи із 2000 року.

       Відповідно до експертних висновків робочої групи НКРЗУ, перевищення дози 1 мЗв за рік реєструється тільки у 111 населених пунктах (тільки 3 зона), у той час, як у 1991 році ця цифра становила 927 населених пунктів(2+3 зони). Кількість населених пунктів, сумарна паспортна доза яких знаходиться у діапазоні 0,5-1 мЗв, становить 322(4 зона).

Не відповідають критеріям зонування, тобто не можуть бути віднесені до зон радіоактивного забруднення, встановлених чинним законодавством, 1730 населених пунктів.

Оскільки відповідно до Закону України від 27 лютого 1991 р. № 791а-ХІІ «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» рішення щодо змін статусу населеного пункту (виведення за межі зон радіоактивного забруднення, переведення із однієї зони до іншої) приймаються тільки за поданням обласних рад на підставі Експертних висновків та з метою підготовки проекту Закону України «Про перелік населених пунктів України, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», Експертні висновки направлені до обласних рад для розгляду та прийняття відповідних рішень.

        Разом з тим повідомляємо, що у межах бюджетної програми «Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення» (КПКВК 3202070) здійснюється фінансування роботи Житомирського обласного центру радіологічного контролю та виконання заходів по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема у Олевському районі працює 2 фахівці - радіоекологи, які здійснюють постійний радіаційний контроль за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарських угідь, сільськогосподарської продукції місцевого виробництва, а також проведення дозиметричної паспортизації населених пунктів Олевського району, які знаходяться на радіоактивно забруднених територіях.

 

Голова                                                                                                                            В.Холоша            

 

                                                           УКРАЇНА

                   МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 

         Про перегляд меж зон радіоактивного забруднення

На виконання доручень Кабінету Міністрів України від 06.08.2013 № 10267/0/2-13 та від 28.08.2013 № 33282/1/1-13

        Міністерство екології та природних ресурсів розглянуло в межах компетенції звернення депутатів Олевської міської ради,

прийняте наII пленарному засідання 32 позачергової сесії Олевської міської радиVI скликання від 22.07.2013, стосовно

недопустимості прийняття рішення про виведення за межі зони радіоактивного забруднення міста Олевська та повідомляє,

що міністерство звернулося за інформацією із зазначеного питання до Державного агентства України з управління зоною відчуження,

копія відповіді додається.

 

 

 Перший заступник Міністра                                                                                                        М.І. Романов