Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Великі проблеми малих міст
Великі проблеми малих міст
Автор: Administrator   

Колись від одного з моїх колег я почув цікаву фразу, яка повністю висвітлює проблеми малих міст України: «Великі міста мають великі проблеми, а малі міста – величезні проблеми».

 

 


І це абсолютна правда. Тому, що великі міста мають великі можливості - у них інший бюджет, інші правові відносини. В містечках на зразок нашого, наприклад, суттєвою проблемо є, як стало наразі, навіть вирішення питання плати населення за комунальні послуги. Якщо міста із населенням кілька сотень тисяч мають величезну кількість будинків, а відтак загальна сума квартплат є також дуже великою, то сума коштів, яку отримують комунальники нашого містечка від сплати мешканцями, враховуючи ще і заборгованість за попередні роки у сумі 210 тис. грн., не дозволяє навіть виконувати свої прямі функції та утримувати мінімальний штат обслуговуючого персоналу. А відтак в Олевського ОГІ теплових мереж, яке традиційно протягом багатьох років утримує багатоповерхові будинки, склалось становище, що досягло критичного стану.


А тому для покращення ситуації і було прийнято рішення про введення економічно обґрунтованих тарифів, що не переглядалися із 2006 року , що і стало каталізатором неспокою окремих олевчан і болісно сприйнялось тією частиною населення, по якій нове цінове запровадження відчутно вдарить по гаманцях.


В Україні давно склалося так, коли подібну ситуацію під свій приціл беруть політичні партії , які шукають будь-який привід, щоб показати свою роботу та відновити «соціальну справедливість), не переймаючись проблемами комунального підприємства.


А вони є. їх розглядали двічі на засіданні круглого столу. Спільно з представниками громадського комітету, політичних партій. Детально кожну пропозицію. І після обгрунтованих роз'яснень ніхто не вніс конкретних рекомендацій на чому зменшити вартість послуг. Немає необхідних фінансових ресурсів для погашення різниці вартості послуг і в міському бюджеті.


А розваги з салютами проводяться для всіх мешканців міста без виключення, бо «не хлебом єдиним»повинна жити людина, суть її існування в духовності.


В інформаційному бюлетені «Новини Олевська» було розміщено інформацію щодо фінансової сторони проведення дня міста. Тож просимо шановного Н.В. Макарчука скористатися даною порадою. Це трохи важче, ніж зібрати споживачів-платників. Але спробувати можна.


 А взагалі проблеми у сфері ЖКГ слід вирішувати іншим шляхом – через об'єднання співвласників багатоповерхових будинків. Це найбільш пріоритетний напрямок розвитку житлової галузі міста на сьогоднішньому етапі, який створить прозорий механізм взаємодії між міською владою, підприємством та громадськістю.

А.В. Повар