Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2021
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Великі проблеми малих міст
Великі проблеми малих міст
Автор: Administrator   

Колись від одного з моїх колег я почув цікаву фразу, яка повністю висвітлює проблеми малих міст України: «Великі міста мають великі проблеми, а малі міста – величезні проблеми».

 

 


І це абсолютна правда. Тому, що великі міста мають великі можливості - у них інший бюджет, інші правові відносини. В містечках на зразок нашого, наприклад, суттєвою проблемо є, як стало наразі, навіть вирішення питання плати населення за комунальні послуги. Якщо міста із населенням кілька сотень тисяч мають величезну кількість будинків, а відтак загальна сума квартплат є також дуже великою, то сума коштів, яку отримують комунальники нашого містечка від сплати мешканцями, враховуючи ще і заборгованість за попередні роки у сумі 210 тис. грн., не дозволяє навіть виконувати свої прямі функції та утримувати мінімальний штат обслуговуючого персоналу. А відтак в Олевського ОГІ теплових мереж, яке традиційно протягом багатьох років утримує багатоповерхові будинки, склалось становище, що досягло критичного стану.


А тому для покращення ситуації і було прийнято рішення про введення економічно обґрунтованих тарифів, що не переглядалися із 2006 року , що і стало каталізатором неспокою окремих олевчан і болісно сприйнялось тією частиною населення, по якій нове цінове запровадження відчутно вдарить по гаманцях.


В Україні давно склалося так, коли подібну ситуацію під свій приціл беруть політичні партії , які шукають будь-який привід, щоб показати свою роботу та відновити «соціальну справедливість), не переймаючись проблемами комунального підприємства.


А вони є. їх розглядали двічі на засіданні круглого столу. Спільно з представниками громадського комітету, політичних партій. Детально кожну пропозицію. І після обгрунтованих роз'яснень ніхто не вніс конкретних рекомендацій на чому зменшити вартість послуг. Немає необхідних фінансових ресурсів для погашення різниці вартості послуг і в міському бюджеті.


А розваги з салютами проводяться для всіх мешканців міста без виключення, бо «не хлебом єдиним»повинна жити людина, суть її існування в духовності.


В інформаційному бюлетені «Новини Олевська» було розміщено інформацію щодо фінансової сторони проведення дня міста. Тож просимо шановного Н.В. Макарчука скористатися даною порадою. Це трохи важче, ніж зібрати споживачів-платників. Але спробувати можна.


 А взагалі проблеми у сфері ЖКГ слід вирішувати іншим шляхом – через об'єднання співвласників багатоповерхових будинків. Це найбільш пріоритетний напрямок розвитку житлової галузі міста на сьогоднішньому етапі, який створить прозорий механізм взаємодії між міською владою, підприємством та громадськістю.

А.В. Повар