Головна Новини Олевська міська рада 70 років пам'яті та скорботи
70 років пам'яті та скорботи
Автор: Administrator

12 липня минуло 70 років Копищенської трагедії, трагедії, яка навіки забрала у небуття 2887 мирних жителів.
 Як говорять сторінки історії, очевидці цього горя, в цей день фашисти розстріляли та спалили живцем 2887 жителів села, з яких 1347 дітей. В живих залишилося лише четверо.

Один із очевидців – Федір Герасимович Бовкун розповів усім учасникам реквієму про цю «варфоломієву ніч». Йому тоді було 6 років, але його дитяче серце на все життя запам’ятало крики, сльози, постріли, палаючі тіла…рідних людей. Розповів так, ніби це було вчора. Для його зраненої душі, пам’яті це і справді було вчора. Пам'ять – це все, що залишилось: ні пожовклих фотографій, ні маминих колискових, все забрало полум’я війни.

На урочисту церемонію біля пам’ятника зібрались обласне, міське, районне та місцеве керівництво. І в прозі, і у віршах згадали всіх померлих, поклали вінки та квіти. Перед пам’ятником цієї трагедії шанобливо схилив голову та поклав квіти і міський голова А.В. Повар.
На цьому роковини трагедії не закінчились. Для жителів та гостей села влаштували реконструкцію того жахливого дня: автомати, німецькі уніформи, мотоцикли, партизани, підпал макету будинку. Одним словом, вразили. Бажаючі мали змогу побувати в музеї партизанської слави, доторкнутися до речей 80-річної давнини, фотографуватися зі свідками історії.
І як сказав Федір Герасимович : «Я рад, что вы пришли в этот день, чтобы склонить свои сердца и души перед невинно погибшими людьми».