Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Новини з області
Новини з області
Автор: Administrator   

У рамках Європейського тижня сталої енергетики, 25 червня 2013 року у Житомирській міській раді пройшов семінар на тему: «Як відкрити доступ до потенціалу енергоефективності українських муніципалітетів?». У заході взяли участь керівництво міста, області та представники ЄС в Україні. Серед присутніх були і працівники міської ради.


Основною новиною на семінарі стало те, що Житомир отримає 1,5 млн. євро безповоротного гранту від фонду Е5Р у рамках реалізації проекту з підвищення енергоефективних об’єктів бюджетної сфери для утеплення 19 соціальних закладів. Комплексне утеплення 11 дитячих садочків, 5 шкіл та 3 медичних закладів передбачає термоізоляцію стін, дахів, заміну дверей, вікон, установку індивідуальних теплових пунктів з автоматизованим контролем, теплових лічильників, ізоляцію мереж. Модернізовано зовнішнє освітлення шляхом заміни ламп розжарювання на світлодіодні ліхтарі (за рік користування ними Житомир заощадив 800 тис. грн).

 


Відповідно до рішення міської ради у 2012 році Житомир приєднався до проекту «Угода мерів міст – Схід». Ключовий експерт цього проекту Святослав Павлюк зауважив, що енергетичні запаси у світі не безмежні, а тому майбутнє як України, так і світу в цілому полягає в запровадженні енергозбереження та реалізації енергоефективних проектів. Участь у цьому проекті передбачає створення структури енергоефективного менеджменту, розроблення плану дій та впровадження заходів з енергозбереження. Головною складовою цього процесу є зміна ментальності у населення, розуміння важливості і необхідності реалізації цього плану.

 


Присутня до семінарі Лілія Чернявська, Голова Європейського Інвестиційного Банку в Україні відзначила, що банк фінансує тільки конкретні проекти. Після проведення експертної оцінки проходять і фінансуються тільки технічно якісні, організаційно виважені проекти. Перевагу мають проекти, що мають енергозберігаючу та енергоефективну складову, зокрема у напрямку водопостачання, теплозабезпечення, їх модернізація, тверді побутові відходи. Деякі проекти фінансуються як окремо банком, так і різними фінансовими інституціями. В залежності від проекту, його масштабності, термін фінансування і погашення кредиту може бути до 25 років. Враховуючи обмеженість коштів муніципальних бюджетів фінансуються невеликі проекти і надаються кредити у розмірі від 4 млн. євро.
Довідково: Е5Р – Фонд східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля – міжнародна організація, що діє з 2009 року за ініціативи Швеції, донорами якої є близько 120 країн світу. В тому числі членом Е5Р є Україна. Членський внесок нашої держави у фонд Е5Р складає близько 10 млн. євро.

 


Ми щиро раді за наш обласний центр, бажаємо їм удачі та нових енергоефективних проектів.