Головна Новини Олевська міська рада Про тих, хто дарує кров
Про тих, хто дарує кров
Автор: Administrator

Сьогодні Україна разом із всією планетою відзначає Всесвітній день донора. Переливання крові, якого потребує кожна 3 людина, та продуктів крові щорічно дозволяє рятувати мільйони людських життів. За рік українські донори (яких 600 тисяч) здають приблизно 350 тисяч літрів крові.

До цього дня готувалися і в нашому місті. Для «дарувальників» крові у музичній школі влаштували невеличкий концерт. Адже за цей рік у нашому районі збільшилась чисельність донорів до 100 осіб. У рік здають кров приблизно 400-600 людей.

Першою до церемонії нагородження приступила голова районного товариства Червоного Хреста України Н.К. Невмержицька. Грамотами та грошовими преміями за активну участь у донорському русі, пропаганді безоплатного донорства крові в ім’я збереження життя та здоров’я людей вона нагородила лаборанта ОЦРЛ, 15 крововіддач – К.П. Новак та О.В. Поліщука – 11 крововіддач. З найтеплішими словами привітань прийшла на свято завідуюча Службою крові району Ж.І. Павлюк, яка вшанувала грамотами та преміями, подякувала нашим донорам за їх благодійність та допомогу. Н.І. Біленець окрім грамот Олевської РДА та районної ради за вагомий внесок у розвиток донорства крові в районі та грошових подарунків, нагрудним знаком нагородила начальника відділу промисловості, інвестиції та туризму управління РДА, Почесного донора України (74 донацій) - Володимира Івановича Ушка.

До числа найактивніших донорів району належать також В.В. Сорока – фельдшер швидкої допомоги ОЦРЛ, 39 донацій; В.В. Петров – лікар-онколог ОЦРЛ, 34 донацій; М.М. Мрочко – реабілітолог, масажист ОЦРЛ, 34 донацій; О.М. Федорчук – медсестра ОЦРЛ, перша жінка-донор в Олевську, 28 донацій; Г.В. Дежнюк – фельдшер швидкої допомоги ОЦРЛ, 20 донацій; В.А. Васильчук- соціальний працівник територіального центру, 19 донацій; Б.О. Ліпей – 18 донацій.

Ведучою концертної програми була Олена Бреслаш, яка оголошувала музичні подарунки від дуету «Посмішка», начальника відділу культури Олевської РДА Ірини Кльоц, учня музичної школи Миколи Охримчука, вчителя музичної школи Михайла Гриба та працівника Будинку культури Ігоря Васильчука.

Наталія Дрозд