Головна Новини Олевська міська рада ПРАВОПОРУШНИКАМ БЛАГОУСТРОЮ — ШТРАФ!
ПРАВОПОРУШНИКАМ БЛАГОУСТРОЮ — ШТРАФ!
Автор: Administrator

У минулому році адміністративною комісією при виконавчому комітеті Олевської міської ради до адміністративної відповідальності притягнуто 9 громадян. На них накладені штрафні санкції на суму 1309 грн.

Найчастіше на засіданнях комісії розглядаються питання про порушення правил благоустрою, правил користування жилими приміщеннями, правил торгівлі на ринках, про продаж неповнолітнім тютюнових та алкогольних виробів, правил додержання тиші.

21 січня 2010 року вступили в дію зміни до ст.152 Кодексу про адміністративні порушення, якими передбачено значне збільшення суми штрафів за порушення правил благоустрою. Для звичайних громадян штраф становить від 340 до 1360 гривень, а для посадових осіб - від 840 до 1700 гривень. Причому до категорії посадовців змінами до закону віднесені також суб'єкти підприємницької діяльності. Також порушником мають бути відшкодовані збитки завдані державі через забруднення та засмічення відходами земельних ресурсів.

Протягом 2010 року та січня 2011 року за порушення ст.152 КУпАП, а саме за викидання сміття на дворові території, складування на вулицях будівельних та інших матеріалів, несанкціоноване розміщення реклами на електроопорах на території міста до адміністративної відповідальності притягнуто 5 громадян. Вони сплатили штраф - по 340 грн кожний.

Також підвищено санкції у ст. 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення: знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 510 грн) і накладення штрафу на посадових або фізичних осіб-підприємців від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 850 грн).

Тепер смітити стало занадто дорого. Будемо сподіватись, що такі штрафні санкції вплинуть на відношення до правил благоустрою. Шановні олевчани та гості міста, плануйте роботу та відпочинок так, щоб не влетіти в пару сотень гривень.