Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
ЗВІТ МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Автор: Administrator   

Відповідно до п.6 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» пропонуємо вашій увазі Звіт міського голови  перед територіальною громадою м. Олевськ , що відбудеться 05.03.2013 року о 17год. 00 хв. у районному Будинку культури.

 


Відійшов у історію 2012 рік. Складаючи звіт перед територіальною громадою усвідомлюю, що весь позитив, якого вдалося досягти — це наші спільні здобутки. Разом з тим і нерозв’язані проблеми, яких, на жаль, вистачає — теж спільні.

Думаю, що не буде помилки, якщо скажу, що за звітний період міська рада на своєму рахунку має чимало добрих справ, однак самокритично осмисливши її роботу, свою особисто, треба визнати, що багато чого ми у звітному періоді не вирішили. Не треба забувати про те, що всі посади тимчасові. І статус голови територіальної громади — це здебільшого, статус посади до якої ідуть, телефонують, пишуть. За звітний період на особистому прийомі побувало 1008 громадян. Намагався всіх вислухати, бо вважаю, що як прийшов на цю роботу — треба вміти почути людину, яка прийшла до тебе. Почуємо людину — і потім люди почують владу, якщо влада буде жити життям простих людей.

Протягом звітного періоду систематично вживалися заходи щодо забезпечення безумовного виконання вимог Закону України «Про звернення громадян». У загальному за цей період в міську раду надійшло 1144 звернення. Всі вони розглянуті. У звітному періоді проведено 13 пленарних засідань міської ради VІ скликання, на яких прийнято 141 рішення. За цей час відбулось 11 засідань виконавчого комітету, де розглянуто 235 питань та прийнято по них відповідні рішення.

З метою оперативного управління господарськими і соціальними процесами видано 253 розпорядження по основній діяльності в межах повноважень міського голови. Спеціалістами міської ради видано 8612 довідок, 116 актів обстеження житлово-побутових умов.

За цей період виплачено 44 тис. грн матеріальної допомоги.

Проводились щотижневі апаратні наради працівників міської ради, на яких вирішувались поточні питання, планувались шляхи вирішення перспективних питань.

З метою інформування громадськості міста, суб’єктів господарювання про діяльність міської ради систематично оновлювалася інтернет–сторінка офіційного сайту, щомісячно видавався бюлетень міської ради, що надавало змогу вирішувати проблеми на стадії їх виникнення, при необхідності оперативно вживати відповідних заходів.
З метою якісного та своєчасного надання громадянам адміністративних послуг, у співпраці з міжнародним фондом «Відродження», створено Центр по наданню адміністративних послуг, що надаються у міській раді. Їх — 39.

Об’єктивно оцінюючи зроблене, слід сказати, що найяскравішими подіями 2012 року стали затвердження Стратегічного плану розвитку міста Олевськ на 2012–2020 роки, робочого документу, основи для прийняття щорічних, цільових та галузевих програм соціально-економічного розвитку та святкування нової дати народження нашого міста — 1300-річчя з часу заснування древнього городища.

Найголовнішими завданнями звітного періоду, як і в попередні роки, були забезпечення виконання, затверджених міською радою, міського бюджету та програми соціально-економічного розвитку міста.

Основною проблемою, яка стояла перед органом міського самоврядування — знайти нові шляхи і джерела наповнення бюджету, максимального збільшення його дохідної частини, щоб мати можливість здійснювати додаткові видатки на виконання повноважень. Хочу зауважити, що виконання бюджету — це вкрай важливий етап роботи міської ради, який безпосередньо впливає на визначення шляхів подальшої діяльності щодо забезпечення економічного, соціального і фінансового розвитку міста.

Щоденна копітка робота дала можливість забезпечити надходження по виконанню дохідної частини в сумі 6,193 тис. грн. Завдяки врегулюванню виплати заробітної плати поточного року, введенню в дію нових робочих місць нам вдалося досягти виконання надходжень по прибутковому податку з громадян у сумі 2,697 тис. грн. Внаслідок переходу частини платників на спрощену форму системи оподаткування по єдиному податку надійшло 1,601 тис. грн або на 840 тис. грн більше, ніж це було у минулому році.

На протязі звітного року предметно займалися збором усіх видів платежів за землю. Це дало можливість додатково забезпечити надходження до бюджету з цього виду податку в сумі 493,3 тис. грн. Хочу підкреслити, що крім збору основного виду платежу за землю, вишукували також можливість здачі землі в оренду як юридичним так і фізичним особам та її продаж. Внаслідок цього міський бюджет поповнився на 93 тис. грн. Важливим видом надходжень до міського бюджету є місцеві податки і збори. Сума цих платежів за звітний період склала 175,1 тис. грн.

Значним резервом збільшення надходжень до міського бюджету були надходження до спеціального фонду. У цьому році зібрано 2454 тис. грн або на 445 тис. грн більше, ніж за цей період у минулому році. На жаль, база оподаткування не дозволяє суттєво збільшити кількість місцевих податків, хоч, звичайно, резерви ще є. Значним резервом по збільшенню надходжень є недоїмка з податку за землю та її оренду ряду підприємств, а саме: ВАТ «Олевський завод тракторних нормалей», ВАТ «Олевський завод електротехнічного фарфору», ВАТ «Олевська райагрохім», справляння яких є певною проблемою, вирішення якої можливе за умови об’єднання зусиль міської ради, податкових чи навіть і правоохоронних органів.

Протягом звітного періоду міська рада та її актив вели широку роз’яснювальну роботу серед населення з питань підтримки санітарного стану в місті, прагнучи оперативно реагувати на прояви порушень правил з благоустрою. Адмінкомісією за звітний період розглянуто 4 протоколи та накладено відповідно штрафні санкції на порушників на суму 1020 грн.

Основним завданням влади було якомога більше залучити до цього процесу містян. Тому в цьому році двічі (весною і восени) проводилися місячники по санітарній очистці міста, в яких брали участь підприємства, установи та організації усіх форм власності, жителі вулиць. Проводився конкурс на кращий благоустрій та озеленення територій «Моє квітуче Полісся». Голови вуличних комітетів провели відповідну роботу з господарями приватних житлових будинків по впорядкуванню дворів.

У зимовий період здійснювались роботи з посипання доріг протиожеледною сумішшю, прибирались і очищались всі вулиці міста від снігу, забезпечувалась робота снігоочисної техніки. Щоденно велись роботи по підмітанню, очистці та вивезенню ТПВ до сміттєзвалища з вулиць міста по складеному графіку. З цією метою міською радою закуплено трактори «Белорус» МТЗ-82 та «FOTON» FT-354 з відвалами та щітками, загальна сума яких складає 284 тис. грн. Найбільшою складністю для ПП «Будпослуги 2», що забезпечує цю ділянку роботи, є залучення громадян до сплати послуг. Заключено 2645 договорів з жителями міста. Тариф складає 2,82 грн з людини на місяць. Борг населення становить 59 тис. грн. Поряд з цим було виконано значний обсяг робіт з капітального ремонту вулиць міста. На їх будівництво, реконструкцію, поточний ремонт було забезпечено 881,2 тис. грн державної субвенції, проводився капітальний ремонт сміттєзвалища, для облагородження якого затрачено 16886 грн. Благоустроєно місця для здійснення торгівлі поза межами ринку. Виконкомом міської ради надано дозволи на знесення 11 аварійних дерев. Упорядковано газони в центрі міста, проводилось косіння трави. Працівниками благоустрою проводились роботи з впорядкування, оформлення міста до святкування визначних дат та інших масових заходів. Постійно проводився ремонт мережі зовнішнього освітлення вулиць міста: замінено 427 ламп та встановлено 208 нових. За сприяння кандидатів у народні депутати встановлено три ігрові майданчики для відпочинку та розваг малечі.

Продовжувалась робота і по газифікації міста. У звітному році на ці цілі використано 200 тис. грн співфінансування.

Значну роботу за звітний період зроблено в плані підготовки до корегування генерального плану м. Олевськ, розробленого ще у 1999 році.

На замовлення міської ради державне науково-виробниче підприємство «Геосистема» виготовило топографічну зйомку території міста та ортофотоплан до масштабу 1: 2000 на паперових та електронних носіях, які є основою для розроблення історико–архітектурного опорного плану. На ортофотоплані території міста Олевськ проводиться робота по нумерації будівель, приватизації земельних ділянок, підземних інженерних мереж, розподілення земельних ділянок під садибну забудову.

Невпинно погіршується стан житлового фонду, що перебуває у комунальній власності територіальної громади.

Все, що було побудовано у радянські часи передано нам у занедбаному стані: дахи, водоканалізаційні системи, теплові мережі. Все це сьогодні наше, але кошти на це держава не виділила. Тому для міської ради утримання місць загального користування стає проблемою. Адже багатоповерховий будинок — це складна архітектурно-інженерна споруда, в якій більшість мешканців квартир уже давно стали власниками своїх помешкань, але аж ніяк не будинків, які формально перебувають у власності територіальної громади, та потребують значних коштів для їх утримання в належному стані.

Дбаючи про місто, розумію, що самотужки даної проблеми не вирішити, тому так важлива в цьому питанні підтримка і розуміння громади. Звідси, ключовим завданням міської ради є продовження роботи по створенню ОСББ. Тільки тоді люди зможуть жити в комфортних умовах у багатоквартирних будинках, коли вони стануть господарями цих будинків, а не сторонніми спостерігачами. Станом на 01.02.2013 року в місті зареєстровано та успішно функціонують два ОСББ. Завдяки коштам жителів ОСББ та фінансовій підтримці міської ради було зроблено дах та під’їзд в будинку № 16 по вул. Київській та фасад будинку № 15 по вул. Гетьмана Виговського. Висловлюють своє бажання та розпочали процес створення ОСББ мешканці гуртожитку по вул. Герцена, 22, які усвідомлюють, що фінансові можливості міської ради обмежені й намагаються значну кількість проблем вирішувати самостійно.

Розв’язанням проблеми підвищення рівня та якості життя у сфері надання городянам житлово-комунальних послуг, займається ОП «Теплових мереж», яке працює сьогодні фактично за рахунок тих ресурсних можливостей, що були накопичені раніше. Внаслідок тривалої експлуатації значна частина водопровідних мереж морально застаріла і тому потребує заміни. Із 2007 року, початку своєї діяльності і по даний час, дане підприємство відновлює водопровідні та каналізаційні мережі. У 2012 році до централізованого водопостачання та водовідведення підключено 29 квартир багатоповерхового будинку по вул. Промисловій та ряду приватних житлових будинків. ТОВ «Енергозберігаючі технології-2010» зроблено гідродинамічне очищення централізованого водовідведення по вул. Інтернаціональній та Володимирській. Відсутність інвестицій у галузь, не відшкодування різниці у тарифах призводять до значного погіршення технічного стану основних фондів, що негативно впливає на якість та рівень надання послуг. Актуальним залишається питання погашення мешканцями багатоповерхівок заборгованості за споживання житлово-комунальних послуг. Станом на 01.02.2013 року вона становить 331,4 тис. грн. Тому в поточному році система роботи ОП «Теплових мереж» з боржниками буде жорсткішою.

В питанні забезпечення житлом, виконком міської ради проводить облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов. Станом на 01.02.2013 року на обліку перебувають 307 громадян, з них 115 внесені до списку на першочергове отримання, а 42 — на позачергове.

Пріоритетним напрямком у діяльності міської ради є створення умов для надання якісної дошкільної освіти. В комунальній власності знаходиться 5 міських дошкільних навчальних закладів, які відвідують 482 дітей. Ще кілька років тому у дитячих садках міста все було як у всіх — старі вікна, двері та прохолодні приміщення. Сьогодні діткам тепло, а батьки та вихователі мають дуже чітке уявлення про те, що і як треба робити для того, щоб крок за кроком покращувати умови в садочку. За звітний період значно покращено матеріально-технічну базу дошкільних установ міста, зокрема: проведено капітальний ремонт даху та встановлення нових вікон у садочку № 13 на загальну суму 139 тис. грн, замінено сантехніку, вікна, покрівлю в ДНЗ № 19 на суму 478 тис. грн. Проведені технічні роботи по підключенню до централізованого водопостачання дитячий садок № 2 на суму 32000 грн. В межах можливостей міського бюджету і надалі будуть проводитись заходи по зміцненню матеріально-технічної бази дитячих установ, передбачені цільовою соціальною програмою розвитку дошкільної освіти міста на період до 2017 року.

Питання, пов’язані із захистом прав дітей, постійно розглядалися на засіданні органу опіки та піклування. З метою захисту житлових та майнових прав дітей, їх інтересів взагалі представниками органу опіки та піклування міської ради за звітний період взято участь у 84 судових засіданнях.

Я підсумував пройдене. Хочу подякувати всім, хто із завзяттям та оптимізмом береться за доручену справу, хто вкладає частину душі і серце в розбудову рідного міста та покращує його благоустрій. Безумовно, сам би я, як міський голова, нічого б не зробив — моє завдання було разом із громадою вирішувати складні питання, які були на порядку денному 2012 року. Напевно, і весь секрет у цьому — щоб усе робити разом. І роки, які я працюю на посаді міського голови дають мені право стверджувати, що в усі часи найнадійнішим порадником і помічником є громада. І ті зрушення, які відбулися в місті — результат плідної співпраці міської влади та територіальної громади. А тому з метою співпраці міської ради з громадянами до управління територіальною громадою залучено 45 голів вуличних комітетів, 2 голів ОСББ, укладено суспільний договір про співпрацю із 8-ма громадськими організаціями.

Зрозуміло, що перед нами ще багато роботи по вирішенню проблем міста. Вірю, що й надалі ми будемо разом, усією громадою будувати життя у рідному місті — працювати, допомагати один одному для загального добра, миру і злагоди. Адже майбутнє нашого міста — наше спільне завдання.

Дякую депутатському корпусу, виконавчому комітету, апарату ради.
Бажаю всім здоров’я, оптимізму та Божого благословення!