«Кожна людина має невід’ємне і непорушне право на охорону здоров’я, суспільство і держава відповідальна перед сучасним та майбутніми поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України, забезпечують пріоритетність охорони здоров’я в діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, розв’язання екологічних проблем, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя…»
Саме так звучить вступ Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». Ми звикли до того, що на свята, будь-то День народження чи Новий рік нам бажають міцного здоров’я. Хоч це і усталений штамп усіх вітань, однак зважаючи на умови сучасного життя, це чи не найголовніше, чого нам не вистачає.

Широко пропонований кілька місяців тому початок медичної реформи мав зрушити вітчизняну систему охорони здоров’я з мертвої точки. Це не означає, що вона є поганою, просто у сучасних умовах ця система не досить дієва та не приносить бажаного результату. Змінюються люди, світ, з’являються технічні інновації, тому не дивно, що з’являються і нові потреби населення. Щоб іти в ногу з часом, необхідно йти шляхом реформ та перебудов.
На конференції, яка відбулася 24 січня у місті Житомирі, головною темою обговорення стало реформування в галузі медицини, а саме зміни у наданні первинної та вторинної медичної допомоги. Відвідав цю конференцію і наш міський голова А.В. Повар, який зацікавлений у переході охорони здоров’я на вищий європейський рівень, і згоден підтримувати дану галузь у місті. Він вважає доцільним створення належних умов для медичного обслуговування не лише у місті, а й у різних куточках району. Кожен олевчанин має відчувати та бачити піклування з боку місцевої влади. Бо як цитує Анатолій Васильович «здоров’я — стан повного душевного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб чи фізичних дефектів».
Наталія Дрозд
|