Липень

Головна Новини Олевська міська рада Як олевчани Водохреще святкували
Як олевчани Водохреще святкували
Автор: Administrator

19 січня всі православні та греко-католики зустрічають свято Хрещення Господнього.

Шість років тому міським головою були започатковані масові купання в цей великий день. Олевчани підтримали цю традицію й цього року. На ставку біля підприємства «Меркурій» була вирізана ополонка у вигляді хреста. На березі був розміщений намет, де можна було переодягтися та зігрітися. Священник Олевської Свято-Миколаївської церкви ієрей Сергій (Сяський) освятив ополонку та першим занурився у холодну воду. Він запевняє, що освячена вода не шкодить організму, а, навпаки, має цілющі властивості. Вона очищує душу від гріхів, а тіло — від різних недуг. Купатися у воді не є церковним обрядом, однак це додає святу певного колориту та символіки.

Не зважаючи на мінусову температуру та заметіль, бажаючих пірнути в ополонку було багато. Переважну більшість складали чоловіки, серед них були як посадові особи, так і прості громадяни. Не побоявся холодної води і наш міський голова А. В. Повар, який є головним організатором та шанувальником даного заходу. Першою жінкою, яка наважилася пірнути в ополонку цього дня стала лікар-невролог Олевської ЦРЛ О.П. Дробуш. Не оминула своєю увагою святі купання і молодь. Вони теж виразили свій захват від даного дійства та підтримали «моржові» процедури. Купання на Водохреще стали своєрідним маленьким святом, яке об’єднує олевчан. Воно не тільки довело, що у здоровому тілі — здоровий дух, а й подарувало багато позитивних емоцій.

Наталія Дрозд