Головна Новини Олевська міська рада Конференція проекту «Сталий міський розвиток»
Конференція проекту «Сталий міський розвиток»
Автор: Administrator

15 та 16 листопада відбулась заключна конференція проекту «Сталий міський розвиток» на тему «Впровадження європейських стандартів муніципального менеджменту в малих містах України, Білорусі та Грузії».

У конференції брали участь більше сотні учасників. На зібранні були присутні представники чотирьох українських міст: Бобринця, Городка, Корсунь – Шевченківського та Олевська, а також із двох міст ближнього зарубіжжя: Новолукомля з Білорусі та грузинського міста Озургетті. Делегацію, до складу якої ввійшли заступник міського голови Василь Васильович Колбасюк та службовець Ольга Вікторівна Налапко, очолив міський голова Анатолій Васильович Повар. Учасники конференції отримали можливість ознайомитись з досвідом стратегічного планування та впровадженням європейських принципів належного управління в малих містах України, Грузії та Білорусі.

На заході виступили мери шести міст-учасників. Олевський міський голова під час свого виступу розповів про результати, які було отримано від участі в проекті та озвучив проблеми, з якими зіткнулися учасники робочої групи під час реалізації проекту. Обговорено також подальші перспективи та можливості співпраці між учасниками програми.

Другий день конференції був присвячений практичним питанням та складався із трьох пленарних засідань. Під час першої сесії експерти із стратегічного планування та члени робочих груп міст-учасників обговорили такі питання, як адаптація методів стратегічного планування у розвитку малих міст, роль органів місцевого самоуправління в розвитку громади, можливості впровадження принципів належного управління в малих містах та європейський досвід роботи на цих принципах. Друга сесія була присвячена реалізації регрантингової програми громадськими організаціями, де керівники цих організацій поділились досвідом участі в проекті. Остання сесія дала можливість учасникам висловити свої ідеї щодо можливостей втілення практики, отриманої в ході реалізації проекту. Також обговорювались можливості подальшої співпраці і партнерства з учасниками проекту.

Завдяки участі в проекті Олевська територіальна громада отримала Стратегічний план сталого розвитку міста Олевськ – ефективний інструмент соціально, економічно і екологічно збалансованого розвитку міста. Стратегічний план сталого розвитку міста Олевськ розміщено на сайті міської ради і всі жителі міста, яким не байдужа доля Олевська, зможуть з ним ознайомитись, висловити свою думку та пропозиції щодо реалізації цілей Стратегічного плану.
За принципами належного управління розроблено реєстр послуг, які надає Олевська міська рада, де на кожну послугу зроблено інформаційні картки. Перелік документів до кожної із карток розміщено на офіційному сайті Олевської міської ради, що дасть можливість клієнтам установи швидше отримати відповіді на свої запити та заяви.
Олевська міська рада висловлює подяку Асоціації малих міст України, директору проекту «Сталий міський розвиток» Валентині Полтавець, Українському міському голові Павлу Козирєву, робочій групі, яка працювала над написанням Стратегічного плану, а також координаторам та фахівцям проекту.