Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Наркотики – це азартна гра, в якій людина сподівається на виграш, а втрачає життя
Наркотики – це азартна гра, в якій людина сподівається на виграш, а втрачає життя
Автор: Content manager   

Наркотики – це азартна гра,

в якій людина сподівається на виграш,

а втрачає життя

 

          Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

         Наркоманія(від греч. narke – заціпеніння і манія) – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При вживанні наркотиків вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація людини.

       Найпоширенішими наслідками вживання наркотиків для здоров'я людини є інфекції, що з'являються через відсутність гігієни під час ін'єкцій. Це - гепатити В і С, зараження крові, СНІД.

          Майже у всіх наркоманів збільшена і болюча печінка, спостерігаються порушення в роботі дихальної, серцево-судинної, ендокринної, нервової та видільної систем. Важливим є такий показник тяжкості наслідків наркоманії як передчасна смертність через нещасні випадки, суїцидів, інтоксикацій при передозуванні, травм, насильницьких дій і соматичних захворювань. Середній вік, в якому помирають наркомани - 36 років.

         Наркоманія супроводжує різні форми злочинності, тому що, по-перше, з метою отримання наркотиків наркомани вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку.

       Взаємозв'язок наркоманії і злочинності виявляється також у вчиненні протиправних дій, пов'язаних із незаконними операціями з наркотиками (виготовлення, збереження, збут, придбання).

Крім того, слід пам'ятати, що майже всі дії, пов'язані з наркотиками, переслідуються законом.

         У 1987 році ООН було офіційно прийнято щорічно відзначати 26 червня як Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їхнім незаконним обігом. Це рішення, прийняте 7 грудня 1987року, стало вираженням своєї рішучості посилювати діяльність у напрямі боротьби зі зловживання наркотиками.

        Наркоманія в наш час досягла масштабів епідемії. Її поширення йде набагато швидше, ніж вживаються заходи щодо боротьби з цим страшним явищем. Тому важливе значення в сучасному суспільстві набуває профілактика наркоманії. Вона передбачає комплекс заходів, що попереджають появи наркоманії.

З нагоди Дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу та з метою пропаганди здорового способу життя, для молоді, що перебуває на обліку в Олевському районному секторі з питань пробаційї Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України  провідним фахівцем із соціальної роботи  КУ «Центр соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді Олевської міської ради»  Н.М. Халімончук проведено захід «Ні - наркотикам, так - здоров¢ю». Під час проведення заходу особлива увага зверталася на виховання відповідальності за власне життя і дії, а також чуйне ставлення до людей і всього навколишнього світу. Начальник Олевського РС з питань пробації Н.А. Мельник та старший інспектор А.А. Козловець доповнювали цікавими фактами про наркотики та наголошували про взаємозв¢язок наркоманії і злочинності.

 

Фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді Олевської міської ради» Л.М. Шишук в смт. Новоозеряни була проведена з молоддю профілактична бесіда «Ні-наркоманії». Під бесіди велика увага зосереджувалася на веденні здорового способу життя, на збереженні власного здоров’я та здоров’я всіх членів родини, негативному впливі наркоманії на життя кожної людини в цілому.