Березень

Головна Новини Олевська міська рада В.о. старостам провели семінар на тему дозвільної системи у сфері будівництва
В.о. старостам провели семінар на тему дозвільної системи у сфері будівництва

В.о. старостам провели семінар

на тему дозвільної системи у сфері будівництва

29 червня начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Олевської міської радиІван Охремчук провів для в.о. старост та членів виконкому семінар на тему внесення змін у законодавство щодо удосконалення містобудівної діяльності.

Про внесення змін у законодавство щодо удосконалення містобудівної діяльності

10 червня 2017 року набрав чинності Закон України № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності»

Основними нововведеннями є:

- перехід від категорій складності об’єктів будівництва до класів наслідків (відповідальності):

Клас наслідків визначатиметься відповідно до вимог будівельних норм, стандартів, нормативних документів і правил, затверджених згідно із законодавством, для кожного об’єкта - будинку, будівлі, споруди будь-якого призначення, їхніх частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, у тому числі тих, що належать до складу комплексу (будови).

Усі об’єкти поділяються за такими класами наслідків (відповідальності):

·         незначні наслідки - СС1;

·         середні наслідки - СС2;

·         значні наслідки - СС3.

Віднесення об’єкта до певного класу наслідків (відповідальності) здійснюватиметься проектною організацією за погодженням із замовником будівництва.

З 10 червня 2017 року об'єкти будівництва:

·         I та II категорій складності належать відповідно до об'єктів з незначними (СС1) наслідками;

·         III та IV категорій складності належать відповідно до об'єктів з середніми (СС2) наслідками;

·         V категорії складності належать відповідно до об'єктів із значними (СС3) наслідками.

перехід від триступеневої дозвільної системи (повідомлення, декларація, дозвіл) до двоступеневої (повідомлення, дозвіл):

Встановлені нові форми документів:

·         Щодо об’єктів з незначними класами наслідків – повідомлення → декларація про готовність об’єкта до експлуатації;

·         Щодо об’єктів із середнім та значним класом наслідків – дозвіл на виконання будівельних робіт → сертифікат.

Згідно Постанови КМУ №406 «Про затвердження переліку будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінченних об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію»,затверджено перелік будівельних робіт, що не потребують отримання дозволів на початок їх виконання та не потребуватимуть прийняття в експлуатацію.