Травень

Головна Новини Олевська міська рада Податок на майно
Податок на майно

Податок на майно

Шановні мешканці Олевської громади, якщо у вас у власності є значні площі нерухомості - міська рада рекомендує відвідати ДФС (колишня податкова) з метою уточнення інформації щодо сплати податку на нерухоме майно.

Роз'яснення

До 1 липня 2016 року мав надійти лист від ДФС щодо сплати податків на нерухомість за 2015 рік тим, хто володіє квартирою більшою за 60 кв. м (120 кв. м. для будинків).
     Листи отримали не всі, бо в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні дані до 2013 р. Як поводити себе в такій ситуації, хто має право на пільги, терміни оплати податку  –  намагатимусь пояснити тут.

Хто є платником податків на нерухоме майно?

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, які є власниками нерухомого майна (житлового та нежитлового).

Яка ставка податку?

Саму ставку податку визначає орган місцевого самоврядування. Законодавець визначив, що ця ставка повинна бути у відсотках,відповідно до розміру мінімальної заробітної плати,станом на 1 січня відповідного року.

Зверніть увагу, що об’єктом оподаткування є зальна площа, і пільга застосовується саме до цієї площі.

Якіє види пільг?

За законом пільга для квартири становить 60 кв. м, для будинку – 120 кв. м. Якщо у власності однієї людини є і квартира, і будинок – пільга становить 180 кв.м.

Наприклад: якщо у моїй власності є квартира і будинок загальною площею 280 кв. м, віднімаємо від цієї цифри пільгу (180 кв.м ) і отримуємо 100 кв.м, котрі підлягають оподаткуванню.

Коли сплачувати податок?

До 1 липня 2016 року кожен громадянин, що володіє майном, яке підлягає оподаткуванню, мав отримати податкове повідомлення із обрахуванням в ньому суми податку. Протягом 60 днів з дати отримання повідомлення сума має бути оплачена. Якщо ж цього не зроблено до 30 календарних днів, штраф – 10 %, після 30 днів – 20% від суми податку.

Чи є пільги для пенсіонерів?

Є дві категорії пільг. Перша – це вже названі вищепільги на 60 м кв. на квартиру та 120 м кв. на будинок. Інші пільги можуть надавати сільські, селищні, міські ради, ради об’єднаних громад. Вони можуть встановити пільги з податку на нерухоме майно, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб і визначаються, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Отже, потрібно піти в податкову за місцем проживання. Там скористатися правом на звірку даних і дізнатись, чи надала міська рада міста, в якому Ви проживаєте,  певній категорії населення пільги.

Спеціаліст управління економічного розвитку,

транспорту, туризму, інвестицій та комунальної власності

Олександр Новак