Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Патронат над дітьми
Патронат над дітьми
Автор: Content manager   

Патронат над дітьми

          «Дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові, розуміння»

Конвенція ООН Про права дитини

 

       Позбавлення дитини сім'ї можна назвати не просто важким періодом в її житті, а долею, яка дає себе знати вже з перших днів втрати родини. Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо. Зараз вже нікого не потрібнопереконувати у тому, що виховання в умовах державних інституцій травмує  дитину, різко змінює її долю, руйнує звичну систему взаємовідносин з навколишнім світом, робить неможливим реалізацію потенційних можливостей дитини.

       Сьогодні в Україні запроваджують нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях — це влаштування дітей у патронатні сім’ї.   

     Часто трапляються випадки, коли дитину необхідно вилучити із загрозливого для її життя та здоров’я середовища. Функціонування патронатних сімей збереже за дитиною право виховуватися в сім’ї та зробить процес вилучення менш травматичним. В патронатній сім’ї дитині забезпечать необхідну підтримку та догляд - втакій сім’ї дитина перебуватиме тимчасово. За цей період соціальні працівники здійснюватимуть ряд необхідних заходів для сприяння вирішення складних життєвих обставин, в яких перебуває рідна сім’я дитини. Якщо в сім’ї налагодиться ситуація, дитина повернеться до біологічних батьків. В іншому випадку буде розглядатися питання про влаштування дитини в сімейні форми виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

 

Хто такий патронатний вихователь?

     Патронатний вихователь - це особа, яка за участі інших членів сім'ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім'ї.

 

Хто може бути патронатними вихователями?

    Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконуючи обов’язки патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Які документи необхіднощоб стати патронатним вихователем?

Кандидати у патронатні вихователі подають до комунальної установи «Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молодіОлевської міської ради», такі документи:

1) заяву;

2) копію паспорта громадянина України;

3) копію трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;

5) довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 

Навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики

Кандидат у патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом з повнолітнім членом своєї сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, - за згодою), за клопотанням центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молодіпроходить обов’язкове навчанняв обласному центрі соціальних служб для сім»ї, дітей та молодіза програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

За результатами навчання регіональний центр видає кандидатові у патронатні вихователі та членові його сім’ї довідку про проходження навчання та у разі його успішного проходження - рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.

 

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї.Орган опіки та піклування у разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений строк, може прийняти рішення про продовження строку перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не більш як до шести місяців.

 

Оплата послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя

    Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну дитину влаштовану в сім’ю у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуваннядитини в сім’ю патронатного вихователя.Соціальна допомога використовується патронатним вихователем у повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

 

За  детальнішою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті до комунальної установи «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олевської міської ради».

Адреса Центрум.Олевськ,вулиця Володимирська, 1;
тел. 2-16-65