Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада До Міжнародного дня захисту дітей
До Міжнародного дня захисту дітей
Автор: Content manager   

До Міжнародного дня захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей — прекрасне свято радості й одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Один день щороку привертає увагу дорослих до проблем порятунку дітей від безлічі небезпек, які підстерігають їх у цьому прекрасному світі. Це Міжнародний день захисту дітей. Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. В Україні цей день відзначають із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини. З 27 вересня 1991 року для України набула чинності Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок, сприяти наданню їй відповідних можливостей для цього. Цією конвенцією також чітко визначено, що дитина має право на захист від фізичного та психічного насильства.

 

У Міжнародного дня дітей є прапор.  На зеленому тлі, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі, розміщені фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, - це символ нашого загального дому.

У державній політиці нинішньої України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям. Але слід зауважити, що розв’язання проблем захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеке від ідеального.День захисту дітей спрямоване на вирішення дитячих проблем, яких накопичилося велика кількість в різних областях. Діти - це 20-25% населення будь-якої країни. Небезпеки, що підстерігають їх в різних державах, значно відрізняються один від одного. Проблема захисту і виховання підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти - наше майбутнє, а значить - майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля. Наші прагнення створити дітям достойні умови для забезпечення їх прав, повноцінного розвитку та щасливого дитинства повинні знайти втілення у реальних діях.В Україні зросла кількість випадків фізичного та психологічного насилля над дітьми, про що свідчить безпристрасна статистика. Беззахисність починається іноді з першого подиху дитини. 
 Адже День захисту дітей має на меті привернути увагу громадськості до проблем дитини, до охорони її прав, до можливості зростати в захищеному світі, отримувати належний розвиток, медичне обслуговування та освіту, відпочинок і дозвілля, щоб у результаті мати щасливе дитинство і вирости повноцінними і благополучними громадянами своєї країни.

 

Це не лише свято для дітей, а й особливий день для нагадування суспільству про необхідність дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості.
Народження дитини — щастя для будь-якої сім’ї! Нові турботи, нові питання, а й, разом з тим, нова радість! Але не варто забувати і про документи, якими супроводжуються будь-які кардинальні зміни в житті сім’ї — особливо, така зміна, як народження малюка.За п’ятьмісяців2017 року Олевським районним відділом ДРАЦС було зареєстровано -191народження, Білокоровицькою сільською радою- 21, Радовельською сільською радою - 7  народжень. Результатом реєстрації дитини є отримання ним свого першого документа — свідоцтва про народження. Саме цей документ буде засвідчувати особистість малюка до тих пір, поки він не отримає свій перший «дорослий» паспорт. У свідоцтво про народження вписуються основні дані про Вашого сина чи дочку.Протягом місяця після появи на світ дитини необхідно зареєструвати факт її народження в органах реєстрації актів цивільного стану з двох основних причин: по-перше, батьків можуть притягти до адміністративної відповідальності і оштрафувати, а по-друге, без свідоцтва про народження неможливо оформити допомогу, призначену за народження малюка державою.Чинне законодавство дозволяє зареєструвати дитину в органахдержавної  реєстрації актів цивільного стану за місцем її народження, що підтверджується довідкою медичної установи, або за місцем проживання її батьків (чи одного з них), яке визначається за пропискою у паспорті. Перед тим, як подавати документи на реєстрацію дитини, потрібно визначитися з ім’ям, прізвищем та по батькові дитини.Державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в державному органі реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 2121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

Начальник Олевського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ

у Житомирській області

Шевчук Н.М.