Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Копище. Чи буде в селі дитячий садочок?
Копище. Чи буде в селі дитячий садочок?
Автор: Content manager   

 

Адмінприміщення сільської ради             Прикордонна застава Копище

 

Копище. Чи буде в селі дитячий садочок?

Копище та Майдан-Копищенський цікаві своїм географічним розташуванням, адже є прикордонними до сусідньої Білорусії. В селах працюють дві школи, ФАП, амбулаторія, Будинок культури, прикордонна застава, нещодавно відкрили бібліотеку. Найбільшою їх особливістю є висока народжуваність – 110 мать-героїнь та 147 багатодітних родин із загальної кількості населення 1341 житель. Дитячого садочка не має, працює лише дві групи при школах для дошкільнят з короткотривалим перебування. 22 роки приміщення дитячого садочка орендують  прикордонники. За словами старости сіл Михальця Михайла,  вже є 97 заяв від батьків, які хочуть віддати дітей в дитсадок.

У зв’язку з цим, відновлення роботи дошкільного навчального закладу обговорили на сході сіл Копище та М.-Копищенський 7 квітня.Участь в обговоренні взяли голова ОТГ Омельчук Олег, його заступник Осипчук Яків, голова РДА Лазаренко Дмитро, депутат округу Снігур Василь, депутат від УНП та завідувач відділенням Олевського міжрайонного відділу  ДУ «ЖОЛЦ» МОЗ України Фіц Зіновій, начальник Житомирського прикордонного загону Чернов Юрій, заступник командира північного регіонального управління Дубіна Віктор та новий начальник відділу «Прикордонної служби Копище» Андрощук Іван.

Голова Олевської ОТГ Омельчук Олег у своєму виступі назвав варіанти, які можуть бути в даній ситуації:  

1 варіант – побудувати новий садочок, за 20 млн державним коштом або співфінансуванням, 2-3 роки;

2 варіант – зробити садочок з адмінприміщення сільради, за 4-5 млн місцевим коштом або співфінансуванням, 2-3 роки;

3 варіант – прикордонникам віддати адмінприміщення сільради, а в приміщенні ДНЗ зробити капітальний ремонт.

Заодно зазначив, що їх може бути багато, але над кожним потрібно працювати, обдумати, зважити і головне врахувати терміни та суми. Якщо держава дасть кошти на новий садочок – це добре, бо бюджет громади цього «не потягне». Проблем в ОТГ дуже багато, Кишинський ДНЗ будується вже 7 років, щоб закінчити будівництво потрібно 1,5 млн гривень, на добудову Олевської гімназії потрібно 23 млн грн.

За словами прикордонників «Буде кордон – буде держава. Копище – це єдине село, де не має власного приміщення для прикордонної застави, із 7 в області. Держава не може вкладати кошти в орендоване приміщення. Для того, щоб створити гарні умови для проживання, покращити матеріально-технічний стан вони пропонують безкоштовно віддати приміщення у власність, а не оренду. Заодно обіцяють зробити його окрасою населеного пункту».

Снігур Василь наполягає на будівництві нового дитячого садочка «Держава зараз приділяє військовослужбовцям більше уваги і фінансування. За ці роки, що вони сплачували податки, 1 млн в рік, вони оплатили вартість нового садочка. У 2017 році на підтримку ОТГ держава виділили 4,1 млрд гривень. В нас є унікальна можливість побудувати садочок за державні кошти. Я проти того, щоб його будувати за кошти ОТГ. Крім того у тому році 75-і роковини Копищенської трагедії. Кошти на проект в сумі  277 тисяч гривень виділять з державного бюджету».

Його позицію підтримав однопартієць Фіц З.Р. мовляв, держава не зможе відмовити Копищу. Це своєрідна компенсація за Копищенську трагедію часів Другої Світової війни, під час якої спалили село і 2888 його жителів, половину з яких дітей. Він впевнений, що це підтримають і народні депутати із Житомирщини Арешонков В.Ю. та Розенблат Б.С. Деякі жителі сумніваються, що батьки дійсно віддадуть в садочок дітей, адже більшість селян не працює, отримує соціальну допомогу, про що і сказали на зібранні.

Новий садочок за державний кошт – це найкращий варіант і для дітей, і громади, але наскільки це реально. Чи варто чекати такої «щедрості»? За 22 роки прикордонникам не збудували власного приміщення, хоча сьогодні і завжди питання державних кордонів має бути №1. Україна має гіркий досвід в цьому плані. Будемо сподіватися, питання вирішиться позитивно для всіх.