Травень

Президенту України

П.Порошенку

ЗВЕРНЕННЯ

28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання, чим нанесла новий економічний удар по кожній родині.

Плату з 1 квітня сплачуватимуть споживачі щомісяця незалежно від фактичного обсягу споживання. Абонплата нараховуватиметься на підставі приєднаної потужності споживача (відповідно до типу газового лічильника).

Споживачам нараховуватиметься плата за газ, як товар (4942 грн. за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. У тариф буде закладено витрати ПАТ «Укртрансгаз» на транспортування газу, що становить приблизно 23% у загальній структурі.

Згідно закону абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання. Тобто, споживачі можуть отримати субсидію на покриття купівлі газу, а за приєднану потужність мають сплатити «живі» гроші. Для власників приватних будинків з котлами для опалювання оселі та підігріву води, середньорічна плата за споживання газу майже не зміниться. Таких абонентів в Україні більше половини. Натомість середній місячний чек для абонентів, які використовують газ для приготування їжі на газових плитах без лічильників, збільшиться в 3-5  разів. Таких споживачів в загальній кількості побутових абонентів - близько 40%.

У вартості кожної тисячі кубометрів передбачено 219 грн. плати за транспортування палива по ГТС і 513,7 грн. за розподіл (плата облгазам). Всього - 733 грн.

Рішення Регулятора розділяє вартість товарного газу та вартість послуг з його транспортування та розподілу. Тепер ті 825 гривень, що закладені в кожній тисячі кубів, будуть вилучені з ціни. Газ, як товар, подешевшає та буде коштувати близько 6000 грн. за тисячу кубометрів.

Натомість кожен споживач буде сплачувати за послуги розподілу окремою платіжкою в залежності від потужності - максимально можливого рівня споживання газу.

Тепер споживач окремо буде платити за газ і окремо - за обслуговування труб, якими він постачається. При цьому, платіжка буде одна - з реквізитами облгазу в формі ПАТ. Споживач сам буде розраховуватись з "Укртрансгазом" за транспортування ресурсу по ГТС.

На підставі вищевикладеного депутатиОлевської міської ради радизвертаються до Вас з вимогами:

-          скасувати Постанову КМУ №315 від 27.04.2016 року ( Про внесення змін до Постанови уряду №758 від 01.10.2015 року);

-          скасувати комісії в державних банках за сплату комунальних послуг;

-          скасувати незаконне рішення НКРЕКП і компенсувати споживачам газу, особливо в сільській місцевості, витати на проведення газових мереж і підключення газу в попередні роки;

-          відставка голови НКРЕКП Дмитра Вовка;

-          не допустити створення механізмів, що дозволятимуть незаконно підвищувати тарифи на комунальні послуги.

Голова фракції ВО «Батьківщина»

Олевської територіальної об’єднаної громади

Атанов М.О.