Серпень

Головна Новини Інформаційний бюлетень Ліки під рукою
Ліки під рукою
Автор: Administrator

У нашому поліському краї, куди не глянь-довкола нас суцільні ліки, головне попіклуватися про них, а вони в свою чергу віддячать нам здоров"ям.
Сьогодні ми запропонуємо нашим читачам знайомство із такою корисною рослиною як калганом (перстач). Можливо не кожен її бачив, але чув, мабуть, кожен. Принаймні, про горілку "калганівку" чули. Це дивовижна рослина не просто лікарська, вона чудодійно-лікарська. Недаремно її називають "поліським женьшенем".

Що стосується лікування, то здавна калганом лікували внутрішні кровотечі, дезинтерію, жовтуху. Відвар готують з подрібненого сухого кореневища. Варити 10 грамів у півлітрі води 20 хв. Вживають по 2 ст. ложки 3 рази на день.
В окремих випадках застосовують такий рецепт: 30 гр. кореневища залити півлітрою окропу, настояти впродовж доби й відцідити. Використовують у вигляді компресів при екземах, тріщинах шкіри і особливо поміжне при тріщинах сосків у жінках, що годують грудьми.
Розбавленим водою навпіл відваром полощуть ясна і горло, при стоматитах і ангіні.

І взагалі, ви завжди зможете здивувати своїх рідних і гостей прекрасним цілющим напоєм – настоянкою-калганівкою.
Одне подрібнене кореневище настоюється у 3-х літрах самогону впродовж 10 днів.
На здоров"я. А ще, сушене стебло калгану з квітами – прекрасний чай!
Жоден індійський чай не зрівняється з ним. Саме калгановим чаєм (разом з іншими рослинами) відпоюють дітей при ацетономічному синдромі. Можливо, якісь із порад стануть вам у пригоді, однак не забувайте обов"язково порадитись із лікарем.
І ще. Не пожалійте місця на своєму городі, посадіть цю рослину на квітнику. Вона обов"язково вас віддячить і потішить. Тому, що наш калган нічим не гірший за такі модні і популярні нині заморські екзоти.