Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада В Олевську є орендарі, які не платять за землю
В Олевську є орендарі, які не платять за землю
Автор: Content manager   

В Олевську є орендарі, які не платять за землю

Четверте засідання сесії міської ради відбулось 14 березня, яке вперше депутати 8 скликання провели  у відремонтованій залі міської ради. Цього разу загальна кількість депутатів знизилась до 21, 13 були відсутні. Дехто з депутатів досидів до половини засідання, інші прийшли під кінець. На порядок денний було винесень 25 питання, 15 з яких стосувались земельних відносин.

Питання з приводу приватизації землі біля власних будинків жителями ОТГ були прийняті одноголосно.  

Питання, за яке депутати не проголосували це за Положення про комісіющодо визначення та відшкодування збитківвласникам землі та землекористувачам. Цей документ мав би вплинути на недобросовісних орендарів землі, які не сплачують в бюджет ОТГ кошти за користування землею.

 «Для забезпечення повноти надходження платежів до бюджету, захисту інтересів міської ради від несумлінних землекористувачів, що ухиляються від вчасного укладання договорів оренди, недопущення безоплатного використання земельних ділянок державної та комунальної власності, що призводить до втрат міського бюджету»– йдеться в Положенні. За «бездокументне» користування землею доведеться сплатити збитки нараховані за три попередні роки.

Попри те, що комісія із земельних відносин розглянула це питання та рекомендувала на сесії його прийняти, питання залишається відкритим. Результати поіменного голосування дивись тут.

За допомогою прикладів можна побачити, як орендуючи гектари можна платити копійки: у 2016 році ПАТ «Олевська райагропромтехніка» (кер. Рубанський В.М.) за 5,8 га заплатили лише 2895,06 грн., а ТОВ «Олевський фарфоровий завод» за 6,9 га – 124 362,28 грн.;  ТОВ «Меркурій» (кер. Повар Л.П.) за 1,7 га – 9020 грн., а ПП «Будпослуги №1» (Юськов А.Л.) за 1,5 га – 55 506,85 грн. І це далеко не весь перелік. Міська рада вже другий рік намагається вплинути на неплатників, і щоб це зробити має бути затверджене Положення та утворена комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі. Комісія складе акт, який підлягатиме виконанню на території ради, і в разі чого  суд прийме їх як докази на підтвердження позовних вимог місцевої ради.