Травень

Головна Новини Олевська міська рада Відбулась нарада з безпеки харчування дітей
Відбулась нарада з безпеки харчування дітей

Відбулась нарада з безпеки харчування дітей

15 березня відбулось позачергове засідання районної комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, в якому взяв участь заступник міського голови Яків Осипчук.

Основне питання — розгляд звернення завідувача Олевського міжрайонного відділу ДУ «ЖОЛЦ» МОЗУ  Л.В.Пекар щодо здійснення досліджень за процесом приготування їжі та дотриманням вимог Санітарного регламенту у школах та дитячих садочках. Спільно обговорили стан питної води.

Голова РДА Дмитро Лазаренко заявив, що харчування дітей в ДНЗ та школах має контролюватись жорстко, адже культура приготування їжі, дотримання норм бажають бути кращими.

Олевським міжрайонним відділом ДУ «ЖОЛЦ МОЗУ» за 2 місяці 2017 року проведені  дослідження води:

- за хімічними показниками

централізоване водопостачання – 18 проб / 0 відхилень.

децентралізоване – 7 проб / 4 відхилень

-ЗОШ - 2 проби / 0 відхилень

- ДНЗ - 1 проба / 0 відхилень

- за бактеріологічними показниками

ДНЗ вода - 1 проба / 1 відх., змиви  - 30 проб /1 відх., харчові продукти  - 3 проби / 0 відх., ЗОШ вода - 17 проб/14 відх., змиви - 190 проб / 6 відх., харчові продукти – 41 проба / 3 відх.

Відхилення по бактеріологічним показникам води виявлено у таких школах — Радовельській, Бучманівській, Білокоровицькій ЗОШ №1, Н.Білокоровицькій №2, Хочинській, Сущанській, Юрівській, Перганській, Копищенській, Тепеницькій, Кам'янській, Калинівській, Зольнянській, Лопатицькій.

«Починаючи з 01.01.2017р., почав здійснюватися неконтрольований процес дитячого харчування в дошкільних закладах, відсутній моніторинг параметрів мікроклімату та освітленості, якості води, що використовується для питних потреб та приготування страв. Неконтрольованість обумовлена фактом відсутності юридичної можливості зі сторони Олевського міжрайонного відділу (накладено мораторій на перевірки) здійснювати проведення відповідних досліджень як за процесом приготування їжі так і за дотриманням вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Наказом МОЗ України від 24.03.2016р. № 234, що може привести до виникнення спалахів захворювань інфекційного та неінфекційного характеру», – йдеться на сайті райдержадміністрації.

Керівник комбінату громадського харчування Тамара Стрюковата попросила звернути увагу на приміщень їдалень та обладнання на кухні, що теж впливає на процеси приготування їжі.

За інформацією в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Олевському районі Людмили Козловець, за 2017 рік в області зареєстровано 2 спалахи ( ротавірусна інфекція у гімназії № 23 м.Житомир, гепатит «А» у ДНЗ № 3 смт.Ємільчине).

Заступник міського голови Яків Осипчук повідомив, що вже було підготовлене розпорядження «Про проведення перевірок в дошкільних закладах», угоди на лабораторні дослідження Олевським  міжрайонним відділом ДУ «ЖОЛЦ» МОЗУ планують укласти з 1 квітня.