Головна Новини Олевська міська рада Іще один древлянський човен
Іще один древлянський човен

Іще один древлянський човен

Знову, як і торік, в урочищі Бабина гора цілий тиждень велися роботи з виготовлення іще одного човна-довбанки. Знову для цього була зрізана тополя поблизу «Косого мосту», і посприяли у цьому міський голова Олег Омельчук та директор ТОВ «Теплові мережі» Анатолій Повар.

Відмінністю було те, що працювати над човном довелося не групі вчених, як раніше, а одному майстру – вже давно відомому в Олевську старшому науковому співробітнику Інституту археології НАН України, кандидату історичних наук Андрію Петраускасу. Посильну допомогу йому надавали місцеві краєзнавці Юрій Халімончук та Анатолій Шинкар.

Як відомо, роботи археологів-експериментаторів у цьому напрямку тривають на Олевщині вже декілька років, зокрема, влітку 2014 р. відбувся перший похід на лодіях по Уборті від Олевська до М.-Копищенського, у 2015 р. – по Прип’яті та Дніпру, минулого літа – по Ірші, Тетереву та Дніпру з фінішем у м. Вишгороді, що під Києвом.

Експеримент «Відтворення торгівельних шляхів: Балтика та Причорномор’я» залишається метою вчених, і цьогоріч вони планують пройти черговий відрізок шляху по великій воді від Києва до Запоріжжя. Наскільки їм це вдасться, покаже майбутнє, а поки що нове судно, якому залишилося пройти ще одну термічну обробку для розширення бортів, «достигає» на Олевському городищі.

На знімках: окремі стадії виготовлення човна.