Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2021
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Іще один древлянський човен
Іще один древлянський човен
Автор: Content manager   

Іще один древлянський човен

 

Знову, як і торік, в урочищі Бабина гора цілий тиждень велися роботи з виготовлення іще одного човна-довбанки. Знову для цього була зрізана тополя поблизу «Косого мосту», і посприяли у цьому міський голова Олег Омельчук та директор ТОВ «Теплові мережі» Анатолій Повар.

Відмінністю було те, що працювати над човном довелося не групі вчених, як раніше, а одному майстру – вже давно відомому в Олевську старшому науковому співробітнику Інституту археології НАН України, кандидату історичних наук Андрію Петраускасу. Посильну допомогу йому надавали місцеві краєзнавці Юрій Халімончук та Анатолій Шинкар.

Як відомо, роботи археологів-експериментаторів у цьому напрямку тривають на Олевщині вже декілька років, зокрема, влітку 2014 р. відбувся перший похід на лодіях по Уборті від Олевська до М.-Копищенського, у 2015 р. – по Прип’яті та Дніпру, минулого літа – по Ірші, Тетереву та Дніпру з фінішем у м. Вишгороді, що під Києвом.

Експеримент «Відтворення торгівельних шляхів: Балтика та Причорномор’я» залишається метою вчених, і цьогоріч вони планують пройти черговий відрізок шляху по великій воді від Києва до Запоріжжя. Наскільки їм це вдасться, покаже майбутнє, а поки що нове судно, якому залишилося пройти ще одну термічну обробку для розширення бортів, «достигає» на Олевському городищі.

На знімках: окремі стадії виготовлення човна.