Травень

Головна Новини Олевська міська рада В Олевській ОТГ стартує операція "Первоцвіт-2017"
В Олевській ОТГ стартує операція "Первоцвіт-2017"

В Олевській ОТГ стартує операція "Первоцвіт-2017"

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції „Первоцвіт”, метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ, лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.

Враховуючи викладене, та з метою активізації і підвищення ефективності оперативної роботи боротьби із незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами рослин, занесених до Червоної книги України, проводиться операції “Первоцвіт - 2017” із широким висвітленням у ЗМІ заходів, що проводитимуться у рамках цієї акції.