Головна Новини Олевська міська рада Будьте обережні з порадами «експерта» по децентралізації!
Будьте обережні з порадами «експерта» по децентралізації!

protshes.jpg

Будьте обережні з порадами «експерта» по децентралізації!

Псевдо-активісти, які не можуть змиритися з поразкою на місцевих виборах, поширюють недостовірну інформацію проти нині діючої влади та виправдовують злочинні дії своїх "друзів". Аби розставити всі крапки над "і", місцеві жителі звернулися до редакції «Зорі над Убортю» аби пояснити читачам справжній стан справ

Інтерв'ю близьких друзів Олександра Ігнатьєва з А. Поваром – «експертом» з децентралізації («Зорі над Убортю» № 5 від 03 лютого 2017 року) викликало різні почуття: від сміху до суму (не дай Боже хтось прочитає і повірить…). Ми  хочемо звернутися до читачів газети «Зорі над Убортю» з проханням перевіряти інформацію від подібних «експертів».

Не будемо вдаватись у подробиці з приводу питань інтерв'юера від «… ви є одним із співавторів!? реформи децентралізації в Україні» до « «ходять розмови, що ви бандит і маєте судимості…».

Ніякого відношення до авторства реформи місцевого самоврядування «експерт» А.Повар не має. Якщо ви подивитесь на останню редакцію Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», то ви побачите, що зміни до нього, у т. ч., ті, що стосуються децентралізації,  вносилися з 1998 року до 2016. Те, що інтерв'юер є членом правління Асоціації міст України, ні про що не говорить. Згадування прізвищ Гройсмана, Попова та Садового без зазначення ініціалів скоріше свідчить про вихованість. А чого вартий експерт, який говорить:

1. У всіх містах України, в тому числі в Києві, Львові, Рівному, Житомирі і навіть в Ізраїлі» (А ви знали, що Ізраїль – це вже місто України?)

2. «Старостам будуть дані великі можливості, у тому числі формування та розподіл бюджету та земель села»?? Це неправда. Закон чітко прописує повноваження старост:  «Вносить пропозиції та бере участь у формуванні бюджету», але жодного слова про рішення земельних питань у селі там немає.

3. «… закон про місцевий референдум дозволить відкликати депутатів місцевих рад і голів громад». Відкликання депутатів регламентується існуючими законами і для цього не потрібен місцевий референдум.

Подібних ляпів в інтерв'ю достатньо, наприклад, про ЦНАПи у селі (???): «бухгалтер, медик, староста і люди в ЦНАП»! Або «однією з моїх цілей в Раді є зниження тарифів і збільшення числа споживачів води». Питання тарифів вирішують члени виконкому міської ради, а не депутати ради.

Найогидніше виглядають заяви про тарифи, зокрема, про компенсацію витрат за рахунок місцевих бюджетів. А чому А. Повар не повідав у своєму інтерв'ю про компенсацію тарифів тільки Тепломережі, коли був міським головою, а «Будпослугам» вартість оплати за вивіз сміття компенсував тільки після судових рішень? Шкода, що він не розказав ще про конфлікт інтересів за часів свого правління міською радою, але гарно висловився  про махінації під час виборів. Цікаво, чиї саме махінації мав на увазі?

Та головне питання до обох співрозмовників стосується того, чому «експерт»  не здійснив об’єднання громади у 2014-першій половини 2015 року, коли обіймав посаду міського голови, а навпаки змусив своїми діями відкликати заяви сільських громад, які намагалися об’єднатися ще тоді. Які були його наступні кроки? Заборона брати у міські садочки дітей із села?

Ігнорування «експертом»-депутатом засідань першої сесії міської ради можна пояснити не тим, що не було інформації про засідання комісій, а скоріше соромом за прокол на першому пленарному засіданні щодо секретаря міської ради, про який влучно написала «Незалежна».

Децентралізація – процес складний і тривалий, тож  дуже важливо працівникам місцевого самоврядування мати не тільки терпіння й поміркованість,  головне – мати поруч юристів і своєчасно знайомитися із законодавчою базою. Що стосується жителів громади, яких цікавлять питання децентралізації, то краще відкрити Інтернет або звертатися до фахівця – практика, а не «експерта»-провокатора.

Нагадаємо, 18 грудня на перших виборах голови Олевської міської об'єднаної територіальної громади переконливу перемогу здобув Олег Омельчук, який набрав втричі більше голосів за представника "Народного Контролю" Анатолія Повара

Матеріал взято із сайту: Олевський інформаційний портал