Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Юридичний лікнеп ТОП ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВІ З 2017 РОКУ
ТОП ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВІ З 2017 РОКУ
Автор: Content manager   
06.02.2017 14:24

 

ТОП ЗМІН У ЗАКОНОДАВСТВІ З 2017 РОКУ

З початком 2017 року почали діяти десятки нових норм законів, які вже почали впливати на життя багатьох українців - від суттєвого підвищення акцизів на алкоголь до скасування податку з продажу валюти.

 

Підвищення мінімальної зарплати

З 1 січня, за задумом уряду, найнижчі заробітні плати в Україні становлять 3200 гривень - тобто, зросли удвічі.Державний бюджет України на 2017 рік передбачає зростання зарплат лікарів на третину, а педагогів – на 50%. Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання уряду 21 грудня 2016 року. За його словами, тепер зарплата лікарів залежно від їхньої категорії буде коливатися в межах 3960-8475 гривень, а вчителя без категорії з 1 січня 2017 року складатиме 5266 грн. Окрім такого рівня оплати праці у державному секторі, таку ж мінімальну оплату праці зобов'язані надавати і у приватному бізнесі. Урядовці сподіваються, що бізнес, який зараз платить працівникам мінімалку, підвищить виплати до 3200 гривень, а не виведе зарплату у тінь.

З 1 січня також зміниться система видачі студентських стипендій. Їх отримуватимуть студенти з найвищим рейтингом, а не всі, як раніше.При цьому просту стипенію збільшують до 1100 гривень, а підвищену - до 1400.

 

Нова пенсійна система

З 1 січня починає діяти накопичувальна система виплати пенсії. Кожен громадянин, молодший 35 років, почне відраховувати «на пенсію» частину своєї заробітної плати. При цьому відрахування на солідарну пенсійну систему зберігаються.

Зміни внесені до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Здешевшають ліки

З початку 2017 року в Україні можуть здешевшати багато категорій ліків, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки.У постанові уряду йдеться про цілий перелік ліків на кілька сотень найменувань.Це, зокрема, препарати для лікування при серцево-судинних хворобах, бронхіальній астмі та цукровому діабеті, вартість яких буде частково чи повністю відшкодовувати держава.Гранична постачальницько-збутова надбавка на них становитиме 5%, а націнка - 15% з урахуванням податків та зборів.Також на такі ліки запроваджується поняття "референтної ціни", яка залежатиме від вартості ліків у п'яти країнах Східної Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії.Уряд очікує зниження вартості ліків в аптеках, проте деякі експерти прогнозують можливі проблеми з постачанням та тимчасову відсутність деяких препаратів.

 

Дорожчий алкоголь та цигарки

За вже практично усталеною традицією, у пошуках додаткових надходжень до бюджету парламент підвищив акцизи на алкоголь та цигарки.Акцизний податок на алкогольні напої підвищується на 20%, на слабоалкогольні напої, пиво, сидр, перрі, кріплені та ігристі вина - на 12%.Ставку для натуральних вин не змінили. Акциз на коньяк зросте на 17%. Утім, діяти підвищення щодо підакцизного алкоголю почне з 1 березня.

А от цигарки здорожчали уже 1 січня. Акцизи на тютюнові вироби збільшують одразу на 40%. За прогнозами експертів, це підвищуєціну на пачку цигарок у середньому на 4-5 гривень.

 

ФОПи платитимуть більше

6 грудня парламент ухвалив, а 27 грудня президент підписав зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців.Відповідно до нових норм, вже з 1 січня окремі категорії ФОПів - друга та третя групи, змушені платити єдиний соціальний внесок у понад 704 гривні на місяць, навіть якщо тимчасово не мають жодного прибутку.

Раніше ФОП, коли мав прибуток, то сплачував певний відсоток податку та ЄСВ на місяць.

Якщо ж руху коштів не було, то сплачувати зобов'язання не було.Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні прибутки.Нововведення ще до початку дії призвело до масового закриття ФОПів людьми, які використовували їх не кожен місяць - так званих "сплячих ФОПів".Люди шикувались у черги до податкових органів, щоби встигнути закрити ФОП до 1 січня і не платити 704 гривні соціального внеску за "сплячий ФОП".Перша група спрощенців має сплачувати половину мінімального страхового внеску у розмірі 352 гривні на місяць.

Здешевлення валюти?

Цим же законом Верховна Рада скасувала 2% збір на державне пенсійне страхування при купівлі готівкової валюти.Збір у такому розмірі діяв кілька років і, на думку експертів, зокрема сприяв появі напівтіньового ринку валюти. Деякі обмінні пункти працювали згідно з законом, стягуючи з покупців 2% від суми. Інші обмінники не стягували збір, продаючи валюту без чеку за меншою ціною.

 

Випускники-бюджетники можуть самі обирати місце роботи

З цього року ВНЗ не зобов’язані працевлаштовувати випускників, а вони, відповідно, стають вільними у виборі місця роботи. Норма про обов’язкове відпрацювання 3 років більше не діє. Серед винятків – у разі укладення договору про відпрацювання не менш як 3 років у сільській місцевості, майбутні студенти отримають право на першочергове зарахування за державним замовленням до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів. Також цим випускникам держава забезпечить безкоштовне користування житлом.

Зміни передбачені Законом «Про вищу освіту».

 

Провайдери повинні чітко вказувати в договорах інформацію про швидкість Інтернету

Інтернет-провайдери відтепер зобов’язані в договорах закріплювати мінімальні швидкості передачі даних. Падіння швидкостей нижче за відповідні значення вважатиметься наданням послуг неналежної якості, що дасть право абонентам вимагати відшкодування збитків. Про це говориться у Рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

 

Е-декларації: другий етап

З 1 січня розширюється коло суб’єктів е-декларування.

Під другу хвилю, крім вже існуючих, потрапляють:депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови; державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування; військові посадові особи Збройних Сил України; професійні судді та інші особи.

З повним переліком можна ознайомитися в Законі «Про запобігання корупції».

Паперова форма ліцензій скасовується

Повністю скасовується паперова форма ліцензій, а органи ліцензування будуть оформлювати ліцензії в електронному вигляді.Відтепер ліцензія – це не паперовий документ, а запис у відповідному реєстрі щодо наявності у особи права на здійснення певного виду діяльності. Зміни стосуються Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності».

 

Без міліції
З 1 січня 2017 року уся атрибутика старої міліції стала недійсною.
Як передбачено законом про національну поліцію, поліцейські могли використовувати старі атрибути міліції до 31 грудня 2016 року: посвідчення, печатки, логотипи та емблеми.Також до 31 грудня дозволялося використання форми старої міліції.З 1 січня її працівники поліції мають носити тільки нову поліцейську форму та мати при собі жетон працівника поліції.