Головна Новини Олевська міська рада Олевчани вимагають очистити місто від бандитів
Олевчани вимагають очистити місто від бандитів

Олевчани вимагають очистити місто від бандитів

Події 16 січня, коли бандитське формування зі Львівщини вчинило стрілянину в центрі Олевська, приголомшило не лише Олевськ, а й всю Україну. Найвідоміші телеканали транслювали цю новину декілька днів. Причина їх перебування в Олевську – «бурштиновий бізнес», нелегальний видобуток якого вони хотіли взяти під свій контроль.З цим дорогим камінням їх пов’язує і той факт, що вони опинилися за тисячу кілометрів від рідної області в регіоні, де видобувають сонячний камінь. В місті їх бачили часто, є й ті, хто встиг постраждати від їх рук до цієї кривавої ночі.

На першу сесію Олевської міської об’єднаної громади прийшли представники громадськості, які звернулися до новообраних депутатів з рядом вимог, а саме визнати Олевський район зоною збройної агресії та кримінальних угрупувань, ввести додаткові сили поліції, створити дружину із бійців АТО та встановити в місті відеоспостереження.

Депутати одноголосно проголосували за дані вимоги. Щодо пункту про відеоспостереження висловився депутат Русин Ю.Г., який повідомив, що дане питання піднімалося ще при попередньому начальнику поліції, однак сума послуги у 2,5 млн гривень це багато для бюджету ради.

Наступне прохання стосувалося підтримки олевських хлопців, які наразі в лікарні. Вони перебувають під охороною поліції, до них нікого не пускають, крім рідних. Це потрібно для того, щоб їх не зробили винуватими у цій справі, зазначив представник від громадськості Євген Шапіро. Саме він зачитував вимоги за трибуною та вів «переговори» з депутатами. Головний лікар Олевської ЦРЛ Демкович П.Т. повідомив про стан постраждалих олевчан та запевнив, що необхідну медичну допомогу вони отримали.

На закінчення міський голова Олег Омельчук зачитав звернення до Президента України, Прем’єр-міністра та Міністра внутрішніх справ, з проханням негайно втрутитися та забезпечити законодавче врегулювання видобутку бурштину на Поліссі, а разом з цим безпеку життя та здоров’я жителів.