Січень

Головна Новини Олевська міська рада Фестиваль «Олевська республіка»
Фестиваль «Олевська республіка»

Картинки по запросу олевська республіка

В Олевську відбувся

Всеукраїнський патріотичний фестиваль

«Олевська республіка»

10 грудня в Олевську пройшов Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Олевська республіка» організований Міністерством освіти та молоді України і управлінням сім'ї, молоді та спорту Житомирської ОДА за підтримки міського голови Олега Омельчука, голови фракції ВО «Свобода» в Житомирській облраді Сидора Кізіна. Програмою фестивалю займалося мистецьке об’єднання «Глечик» та керівник ініціативної групи на підтримку фестивалю, депутат міської ради Юрій Ковалінський.

«Ми сьогодні з Вами створюємо ще один, такий потрібний сьогодні, потужний, Всеукраїнський фестиваль, який віднині планується проводити щороку близько 15 вересня. Це та дата, коли в 1941 році в Олевську було освячено жовто-блакитні знамена УПА «Поліська Січ» і проголошено українську національно-демократичну «Олевську республіку», – коротко відгукнувся про захід режисер фестивалю.

Відкриття фестивалю відбулось біля пам'ятного знаку Олевській республіці.

«Ми за рік відновили барельєф, який іще у 2008 році був встановлений, потім розбитий. Ми встановили дві пам’ятні дошки. Символічно співпадає, що Тарас Бульба- Боровець у 1941 році відновив українську владу в Олевську. А рівно 20 років до цього у 1921 році, де ми встановили барельєф, був штаб Тютюнника. Історія, фактично, творилася тут і продовжується творитись до сьогодні», – сказав депутат-свободівець Юрій Ковалінський.

«На весь світ лунає Олевськ, Бульба-Боровець, УПА Поліська Січ, Олевська Республіка. Ми, всі житомиряни, пишаємось тим, що саме ми, а не галичани і не Волинь є батьківщиною УПА. Нам важливо, щоб ми на Поліссі знали своїх героїв, наших поліщуків. Щоб діти у школах, у своєму рідному Олевську знайшли своїх однофамільців, своїх дідів, прадідів, своїх родичів, які були у війську Бульби- Боровця», – додав Сидір Кізін.

З нагоди свята в народному краєзнавчому музеї жителі й гості міста взяли участь в історичному диспуті на тему «Олевська республіка – етап українського державотворення у ХХ столітті (до 75-ї річниці створення)» під кураторством директора Науково-дослідного інституту українознавства, свободівця Богдана Галайка.Окрім цього, на учасників фестивалю чекав концерт кобзарів, лірників і фолк-гуртів, етномузика.

Незважаючи на дощ, не відмінили і приготування козацького кулішу, яким пригощали всіх бажаючих. Фестиваль став територією без шкідливих звичок, було заборонено продаж алкоголю та тютюну.

Зазначимо, що 15 вересня 2016 року в Олевську відбулося відзначення 75-ї річниці  формування УПА «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.