Серпень

Головна Новини Олевська міська рада «Чорниці-вечорниці»
«Чорниці-вечорниці»

Третє міське свято під назвою

«Чорниці-вечорниці»,

що пройшло цьогоріч у Олевську 7 липня у парку відпочинку, справило безліч гарних вражень та залишило приємні спогади як у його учасників, так і в численних гостей.

Рівно о 18.00, як і повідомлялося заздалегідь, гостинно відкрили свої умовні двері древлянські садиби. Умовні тому, що відкриті садиби були з усіх сторін, а от дух древлянський у них був справжній. Їх було п’ять – якраз за кількістю дитячих садочків, що представили свої вироби і витвори на народну тематику, колекції старожитностей, і, зрозуміло, різноманітні страви та напої з чорниці. Ще одним обійстям, яке скоріше можна назвати пасікою, була виїзна ятка вже відомої у Олевську гільдії медоварів України,зі смачною і корисною продукцією бджільництва – медом, пергою, лікувальними препаратами, настоянками та питними медами. Побіля садиб для дітлахів були встановлені різні атракціони, а всередині дискотеки «Берізка» всі охочі мали можливість потренуватися у стрільбі зі справжнього лука.

О 19.00 на доріжці парку уздовж магазину «Піонер» відбулося дефіле «Її величність Чорничка», де більше 30 дівчаток продемонстрували свої костюми кольору знаменитої поліської ягоди. Глядачі захоплено аплодували юним учасницям, а заодно і їхнім мамам, які старанно готували для своїх доньок «чорничні» наряди.
Одразу після демонстрації на площадку кафе «Либідь» вийшли міський голова Анатолій Повар та депутат обласної ради Володимир Пехов, які привітали присутніх зі святом і побажали олевчанам всіляких гараздів, а нашому містечку – подальшого розквіту. У підтвердження цих слів депутат обласної ради подарував місту сертифікат на дитячу ігрову площадку.

О 20.00 всі гості розмістилися на березі річки Уборть, уздовж огороджувальної стрічки. За нею саме розпочиналося чарівне купальське дійство: дорослі та малі древлянки у автентичних костюмах прикрашали купальське деревце, плели вінки з квітками-символами, ворожили на майбутню долю, стрибали через снопики з кропиви та чортополоху, щоби очиститися, а потім, за стародавньою традицією, пустили купальське зело за водою. У цей же час з ближніх кущів з’явилися на людські очі русалки, які розпочали свій магічний танок, що міг би закінчитися відбиранням у дівчат вінків. Оскільки це їм не вдалося, вони забрали собі одну із дівчат у заручниці та всадовили на пліт. Усі з цікавістю і тривогою спостерігали, що буде далі, бо у оголошенні звучало про ще якийсь сюрприз. І сталося гарне видовище – назустріч плоту виплив човен, на якому крім весляра сидів молодий парубок. Одночасно з його появою з одного боку мосту розгорнулося велике полотнище зі словами: «Настюш! Наші душі давно вже єдині, моє серце належить тобі. Нехай всі присутні свідками будуть, я прошу твоєї руки!»

Так романтично і незвичайно зустрілися закохані молоді люди, Настя та Володимир, який привселюдно освідчився та запропонував руку і серце своїй майбутній нареченій. Після поцілунку та схвальної підтримки публіки молодята продовжили подорож річкою уже вдвох.
Ця особлива подія стала кульмінаційною точкою свята, після якої у парку розпочалася концертна програма, де продовжувалося частування і веселощі у древлянських садибах.