Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада РОЗВИВАТИ ОСОБИСТІСТЬ З РАННЬОГО ВІКУ
РОЗВИВАТИ ОСОБИСТІСТЬ З РАННЬОГО ВІКУ
Автор: Content manager   

РОЗВИВАТИ ОСОБИСТІСТЬ З РАННЬОГО ВІКУ

Поки дорослі протягом трудового дня заробляють для своїх родин на хліб насущний, їхні маленькі чада перебувають у цей час у дитсадках під опікою фахівців, чиїм покликанням стало виховання і навчання наших наймолодших громадян, тобто здійснення дошкільної освіти на високому професійному рівні. Відомо, що фундамент найкращих людських якостей особистості закладається саме в так званому «дитсадковому» віці, і вихователі сповна усвідомлюють покладену на них велику і відповідальну місію.

Саме з цією метою – своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів і здібностей кожного вихованця – на базі трьох дитячих садків Олевська нині створюються центри розвитку дитини. Це дещо вдосконалена навчально-виховна структура, де освітній процес організовується за пріоритетними напрямами. Тобто, за бажанням самих дітей та їхніх батьків тепер є можливість у дошкільному закладі розширити діапазон дитячих захоплень і уподобань – уже з раннього віку зайнятися хореографією, малюванням чи ліпленням, вивчати іноземну мову.

Цьогорічний навчально-виховний сезон уже в новому статусі розпочав Олевський дитсадок № 19 «Сонечко», який іменується нині Центром розвитку дитини № 2.

– Це дуже приємно, що мрії все-таки здійснюються, – розповідає завідуюча згаданим дитячим дошкільним закладом Ірина Григорівна Гайченя. – Питання про створення дитячих центрів не таке вже й нове:  ми періодично буваємо на курсах підвищення кваліфікації і ознайомлені з їх роботою. Так у Житомирі, наприклад, такі заклади з розширеними спеціальними програмами вже мають чималий досвід діяльності. Під час відвідин мимоволі мріялося:  от би й у нас в Олевську були створені такі центри. Та все було, як і зазвичай:  руба стояло питання нестачі коштів, адже вищезгадана переорієнтація дитсадка на розширення напрямів дошкільної освіти передбачає введення нових штатних одиниць, а це, звісна річ, додаткове фінансування.

На превелике щастя цю ідею підтримав і оцінив по-сучасному депутатський корпус Олевської міської ради на чолі з головою Олегом Васильовичем Омельчуком, який проявив ініціативу і певну винахідливість, щоб втілити цей хороший задум у життя, тобто насамперед забезпечити його фінансово. Протягом серпня і перших осінніх місяців було зроблено перереєстрацію закладу, і з 1-го листопада в нашому центрі вже працюють вихователь з вивчення іноземної мови та керівник хореографічної студії, а з 1-го січня планується введення посади вихователя студії зображувальної  діяльності – ліплення, малювання, аплікації. І хоча термін роботи новостворених груп іще невеликий, але захоплені і вдячні відгуки батьків уже маємо.

Так само, з великим позитивом висловила свої відчуття і завідуюча дитсадком № 13 «Золотий ключик» (тут нині іде процес перереєстрації закладу на Олевський центр розвитку дитини № 3) Леся Степанівна Ратушинська :

– Найближча перспектива дуже радує – з січня наступного року в нашому закладі буде введено посаду логопеда. Нарешті ! Це давно наболіле питання, яке конче потребує вирішення. А ще – плануємо відкрити ясельну групу. Ну і звісно ж – передбачено розширення штатів для розвитку творчих здібностей наших вихованців. Коли у міській раді працівники обговорювали питання переорієнтації дошкільних навчальних закладів на центри, тоді усі разом  і вирішили :  а чому б і ні? Адже в містах це вже зроблено  і успішно діють такі центри розвитку дитини. А Олевськ – місто, наше улюблене місто, і воно має бути сучасним, європейського рівня.

З нового року в новому статусі – як центр розвитку дитини – діятиме і дитсадок № 1 «Зірочка». У розмові із завідуючими зазначалося також, що не безпідставні їхні сподівання на введення в перспективі таких штатних одиниць як лікаря-педіатра, медсестри фізіотерапевтичного кабінету, дієтолога, спеціаліста з фізкультурно-оздоровчої роботи. А вже сьогодні за консультативною допомогою до практичного психолога чи соціального педагога сюди можуть звертатися всі батьки, враховуючи й тих, чиї діти не відвідують дитсадки.

Позитивні зміни відбулися також і в Олевському дошкільному навчальному закладі № 2 «Малятко». Як розповіла завідуюча Альона Петрівна Ковальчук, до початку нового начального року тут добудовано спальне приміщення для дітей старшої групи, встановлено санвузол для ясельної, повністю перекрито дах, замінено вікна та двері. У проекті на наступний рік – утеплення стін та оздоблення фасаду. На капітальний ремонт покрівлі та добудову приміщень затрачено 900 тисяч гривень, 700 з них виділено з бюджету міської ради, а 200 тисяч – з обласного бюджету – за сприяння депутата обласної ради Олександра Ніколайчука.  Також закуплено ліжка для нової спальні, придбано необхідне кухонне обладнання – добротну електроплиту та посуд.

За вирішення такого нагального питання працівники закладу  разом із батьками маленьких відвідувачів висловлюють свою щиру й безмірну вдячність депутатському корпусу та виконавчому комітету Олевської міської ради на чолі з головою, депутату обласної ради.

 

 Розповіді записала Лариса Жабинець,

громадський кореспондент.