Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Загальна інформація СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА ДОСТУПНЕ ЖИТЛО
СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА ДОСТУПНЕ ЖИТЛО
Автор: Administrator   

Кабінет Міністрів України

 


Постанова


від 25.04.2012
 № 343
Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов


Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
 від 23 травня 2012 року N 465


Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити:
Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, що додається.
абзац третій пункту 1 виключено


(згідно з постановою Кабінету
 Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)


2. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством фінансів і Міністерством юстиції розробити та подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів, необхідних для реалізації положень цієї постанови.

Прем'єр-міністр України          М. АЗАРОВ

Інд. 70


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 квітня 2012 р. N 343

ПОРЯДОК
здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов
1. Цей Порядок визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об'єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об'єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 року житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них) (далі - часткова компенсація процентів).

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)


2. Часткова компенсація процентів надається за кредитами, отриманими позичальниками в банках, які віднесені до першої та другої групи згідно з розподілом, визначеним Національним банком, і які звернулися до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій з метою участі у кредитуванні позичальників відповідно до цього Порядку.
Порядок та умови кредитування позичальника, фінансування будівництва об'єктів та придбання житла із залученням кредитних коштів установлюються відповідно до внутрішніх правил банку.

(абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

3. Часткова компенсація процентів здійснюється у межах коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті на відповідний рік.
Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів визначаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням з головним розпорядником коштів державного бюджету та Мінфіном.
4. Перелік об'єктів, в яких може придбаватися житло відповідно до цього Порядку, визначається за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій міжвідомчою комісією, утвореною відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним житлом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 р. N 140 (Офіційний вісник України, 2009 р., N 14, ст. 436; 2011 р., N 41, ст. 1682). При цьому остаточне рішення про надання позичальнику кредиту для придбання житла в об'єкті приймає банк відповідно до своїх внутрішніх правил.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

Право власності на житло в об'єктах, прийнятих в експлуатацію після 2009 року, реєструється в установленому порядку за замовниками (управителями).

(пункт 4 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

5. До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:
надання кредиту в гривнях;
строк кредитування - до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору;
процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних;
обов'язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків вартості житла. За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Як перший внесок можуть зараховуватися кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири;

(абзац п'ятий пункту 5 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість;
укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім'ї, який проживає разом з позичальником.
6. Позичальником є громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальників. Часткова компенсація процентів надається позичальникам (насамперед тим, які перебувають на квартирному обліку, та молодим сім'ям, що мають дітей) за таких умов:

(абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

щомісячний платіж за кредитним договором з урахуванням часткової компенсації процентів на момент отримання кредиту не повинен перевищувати 40 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім'ї, який проживає разом з позичальником;
середньомісячний грошовий дохід позичальника і членів його сім'ї (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, проценти, роялті, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав) на момент видачі кредиту не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахованого згідно з даними Держстату;

(абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

у разі передачі в іпотеку квартири у багатоквартирному житловому будинку, індивідуального житлового будинку повинні бути дотримані вимоги законодавства щодо захисту житлових прав і майнових інтересів дітей, що підтверджується відповідними документами, які надаються позичальником банку;
позичальник щороку повинен подавати до органу державної податкової служби податкову декларацію із зазначенням власних доходів і доходів членів своєї сім'ї, які проживають разом з ним, а копію податкової декларації - розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачу бюджетних коштів).
7. Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 58 кв. метрів загальної площі на сім'ю з трьох і більше осіб.
Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:

(абзац другий пункту 7 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва;
5000 гривень за 1 кв. метр - для міст Київської області, обласних центрів та мм. Севастополя і Сімферополя;
4000 гривень за 1 кв. метр - для інших населених пунктів.
Для населених пунктів, які розташовані у 15-кілометровій зоні від мм. Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 відсотків.
Допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більш як на 25 відсотків.
Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання житла (укладеного між позичальником і відчужувачем житла з метою будівництва (реконструкції) житла або придбання житла в об'єктах незавершеного будівництва) за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.
8. Для отримання позичальником часткової компенсації процентів між розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачем бюджетних коштів), банком і позичальником укладається договір про надання часткової компенсації процентів.
9. Для укладення договору часткової компенсації процентів позичальник подає розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачу бюджетних коштів):

(абзац перший пункту 9 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

заяву про надання часткової компенсації процентів;
копію паспорта;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
довідку про склад сім'ї;
копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
абзац восьмий пункту 9 виключено

(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні шість місяців.

(пункт 9 доповнено абзацом згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

10. Договір про надання часткової компенсації процентів укладається на весь строк дії кредитного договору.
У договорі про надання часткової компенсації процентів зазначається, що у період отримання часткової компенсації процентів:
придбані квартира в багатоквартирному житловому будинку, індивідуальний житловий будинок є основним місцем проживання та місцем реєстрації позичальника і членів його сім'ї та не можуть бути передані в найм (оренду).
абзац четвертий пункту 10 виключено

(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

11. Надання часткової компенсації процентів припиняється у разі:
прострочення позичальником платежів за кредитним договором більше ніж на 180 календарних днів;
порушення умов договору про надання часткової компенсації процентів;
якщо середньомісячний грошовий дохід позичальника і членів його сім'ї (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, проценти, роялті, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав) відповідно до поданої позичальником податкової декларації перевищує десятикратний розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахований згідно з даними Держстату.

(абзац четвертий пункту 11 із змінами, внесеними згідно з
постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

абзац п'ятий пункту 11 виключено

(згідно з постановою Кабінету
Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

12. Право на часткову компенсацію процентів може бути використано позичальником лише один раз і лише за одним кредитним договором.
Якщо позичальник достроково розірвав договір із забудовником, він зобов'язаний у тримісячний строк повернути всю суму отриманої компенсації за весь період дії договору.

(абзац другий пункту 12 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

13. Часткова компенсація процентів визначається в розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус 3 процентних пункти річних.
Компенсації підлягають фактично сплачені проценти за користування кредитом.
14. З моменту отримання квартири в багатоквартирному житловому будинку, індивідуального житлового будинку у власність право на одержання житла вважається використаним, а громадянин і члени його сім'ї, на яких розраховувалася часткова компенсація процентів, знімаються з обліку громадян, які потребують відповідно до законодавства поліпшення житлових умов.
15. Головний розпорядник бюджетних коштів затверджує відповідно до затвердженого плану асигнувань розподіл бюджетних коштів, передбачених для часткової компенсації процентів, серед регіонів пропорційно кількості населення, яке проживає на відповідній території, та може коригувати його за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій відповідно до потреб регіонів.

(абзац перший пункту 15 у редакції постанови
Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 р. N 465)

Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня (одержувачі бюджетних коштів) спрямовують бюджетні кошти, призначені для надання часткової компенсації процентів, з рахунків органів Казначейства на спеціальні поточні рахунки позичальників.
16. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, передбачених для часткової компенсації процентів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 


 

Соціальна ініціатива Президента України "Доступне житло"

 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує розробити комунікаційну платформу для громадян, банків та забудовників. Це зробить ефективним пошук та підбір найбільш вигідних пропозицій для усіх учасників програми.
Для цього Мінрегіон акумулює всі наявні ресурси на ринку будівництва. Запрошуємо всіх вітчизняних забудовників заповнити нижченаведену анкету (форму).
Після збору та обробки всієї необхідної інформації, дані будуть використані для участі у програмі часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків громадянам. Громадяни сплачуватимуть тільки 3 відсотки, а решту їм компенсуватиме держава. Це значно пожвавить попит на житло, дасть можливість добудувати об’єкти та сприятиме зростанню економіки країни. Та найголовніше – дасть можливість багатьом громадянам вирішити свою житлову проблему.
Додаткова інформація за телефоном: (044) 284-0-564.
Відповідальна особа від Мінрегіону: головний спеціаліст Відділу нормативно-методологічного забезпечення експертизи та моніторингу у будівництві Департаменту розвитку будівельної діяльності, ціноутворення та економіки будівництва Пишняк Олена Гнатівна, Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript .

 

Детальніше на сайті:

Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

 

Загальні умови >>

Умови для громадян >>

Умови для банків >>

Перелік об’єктів, в яких може купуватися житло >>

Перелік розпорядників коштів нижчого рівня>>