Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада До Дня працівника соціальної сфери
До Дня працівника соціальної сфери
Автор: Content manager   

Соціальна захищеність працюючих – одне з основних

завдань Фонду

Про роботу відділення виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі Житомирської області щодо забезпечення належного соціального захисту потерпілих на виробництві розповідає начальник відділення Анатолій Ничипорчук.

«Уже тринадцять років працює Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, на спеціалістів якого покладене одне з найважливіших і відповідальніших завдань – державна підтримка і соціальний захист, охорона життя і здоров'я громадян в процесі їх трудової діяльності. І не на словах, а на ділі це відчули громадяни, які втратили (частково або повністю) працездатність. Це потерпілі на виробництві, інваліди внаслідок трудового каліцтва та члени їх сімей, які втратили годувальника. Держава за допомогою Фонду гарантує своєчасну та в повному обсязі компенсацію шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження здоров'я.

Відділення виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі в кількості 5 працівників здійснює статутні функції щодо соціального захисту, охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності на території Олевського та Лугинського районів Житомирської області.

Спеціалістами відділення виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі проводиться активна інформаційно-роз'яснювальна робота із страхувальниками, особливо з тими, які розпочинають свою діяльність, про їх права та обов'язки, подання необхідної звітності тощо.

Проведення страхових виплат залежить від коштів, що надходять від сплати єдиного внеску страхувальниками. На даний час в Єдиному державному реєстрі соціального страхування в Олевському відділенні знаходиться на обліку 1436 страхувальники, в тому числі: 873 юридичні та 563 фізичні особи.

У відділенні виконавчої дирекції Фонду станом на 01.07.2013 знаходиться на обліку 323 особові справи потерпілих, 213 осіб отримують страхові виплати. Серед них: з трудовим каліцтвом – 116 осіб, з професійним захворюванням – 79 осіб, утриманців – 18 осіб. Усі вони в повному обсязі отримують належні страхові виплати, а також відшкодування на медичну і соціальну реабілітацію.

За 6 місяців 2016 року відділенням виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі проведено страхових виплат на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві (членам їх сімей) на суму 1248,8 тис. грн. Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім'ї) має стабільну тенденцію до зростання.

Значна увага приділяється створенню належних умов для забезпечення медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві. На обліку у відділенні знаходяться 27 потерпілих, яким МСЕК визначила потребу у санаторно-курортному лікуванні. За роки діяльності відділення інвалідами використано 23 санаторні путівки. 13 інвалідів забезпечено протезно-ортопедичними виробами, 5 інвалідів безкоштовно отримали автомобілі «Славута» з ручним керуванням та 1 інвалід – автомобіль «Сенс».

Одним із головних напрямів роботи відділення є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, спричинених умовами праці. Як відомо, профілактика нещасних випадків та профзахворювань є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на захист людини праці, тому партнером Фонду у цих питаннях має бути роботодавець і власник підприємства.

Сьогодні, підводячи підсумки, впевнено можна сказати, що відділенням виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі Житомирської області проведена велика робота, багато зроблено, досягнуто значних результатів у діяльності, розроблено та намічено багато планів. Фахівці відділення не тільки забезпечують своєчасне нарахування та надходження страхових виплат потерпілим, а й цікавляться їх особистим життям, постійно відвідують потерпілих за місцем проживання, надають роз'яснення про нарахування страхових виплат, індексацію, санаторно-курортне лікування, протезування та інше, постійно ведуть роботу із залучення інвалідів до активного суспільного життя.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду в Олевському районі докладають максимум зусиль для того, щоб інваліди та потерпілі на виробництві не втратили віру в те, що Фонд не покине їх в скрутному становищі. Підтвердженням того, що ми йдемо правильним шляхом, є подяки від інвалідів та потерпілих, в яких вони висловлюють слова вдячності за надану їм допомогу, приділену увагу та не втрачену надію».