Міський голова Олевська заповнив електронну декларацію |
Автор: Content manager |
Міський голова Олевська заповнив електронну декларацію
Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронного декларування 1 вересня цього року.Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.
Проект Канцелярської сотні — «Декларації»- це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.
Як це працює і навіщо потрібно?Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.
Ініціатива Канцелярська сотня мала на метіоцифрувати ці декларації, а також декларації попередніхроків. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.
Згідно з новим Законом усі чиновники заповнюють декларації в електронному вигляді. Зміст цих нових електронних декларацій набагато повніший за попередній їх варіант: потрібно декларувати і готівкові кошти, і об’єкти незавершеного будівництва, і коштовні покупки.
Найголовніше: як тільки нову систему декларування було запроваджено, автоматично з’явилася адміністративна відповідальність – штраф – за їх несвоєчасне подання, і кримінальна відповідальність – позбавлення волі – за завідомо неправдиві відомості в них (кримінальна відповідальність у вигляді до 2 років позбавлення волі, включно із забороною обіймати посади на строк до 3 років).
Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій. У роз'ясненні йдеться, що існує чотири типи декларацій. По-перше, щорічна декларація, коли чиновник подає інформацію про свої доходи за минулий рік – посадовець має зробити це з 1 січня по 1 квітня року, наступного за звітним. Окрім того, є декларація чиновника, який припиняє свою діяльність на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, і декларація посадовця, який вже припинив свою діяльність. Також декларацію має подавати людина, яка претендує на займання якої-небудь посади.
|