Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Міський голова Олевська заповнив електронну декларацію
Міський голова Олевська заповнив електронну декларацію
Автор: Content manager   

Міський голова Олевська заповнив електронну декларацію

30 жовтня завершивсястрок подачі електронних декларацій. МіськийголоваОлевська Омельчук О.В., його заступники Бідюк В.В., Колбасюк В.В. та секретар ради Біленець Н.І. оприлюднили інформацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік. Майже тиждень пішло на те, щоб подати документ, виникла проблема із ключами доступу до системи е-декларування. Їх декларації можна побачитив Єдиному державному реєстрі декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції.

Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронного декларування 1 вересня цього року.Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

Проект Канцелярської сотні — «Декларації»- це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Як це працює і навіщо потрібно?Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.

Ініціатива Канцелярська сотня мала на метіоцифрувати ці декларації, а також декларації попередніхроків. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.

Згідно з новим Законом усі чиновники заповнюють декларації в електронному вигляді. Зміст цих нових електронних декларацій набагато повніший за попередній їх варіант: потрібно декларувати і готівкові кошти, і об’єкти незавершеного будівництва, і коштовні покупки.

Найголовніше: як тільки нову систему декларування було запроваджено, автоматично з’явилася адміністративна відповідальність – штраф – за їх несвоєчасне подання, і кримінальна відповідальність – позбавлення волі – за завідомо неправдиві відомості в них (кримінальна відповідальність у вигляді до 2 років позбавлення волі, включно із забороною обіймати посади на строк до 3 років).

Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій. У роз'ясненні йдеться, що існує чотири типи декларацій. По-перше, щорічна декларація, коли чиновник подає інформацію про свої доходи за минулий рік – посадовець має зробити це з 1 січня по 1 квітня року, наступного за звітним. Окрім того, є декларація чиновника, який припиняє свою діяльність на державній службі чи в органах місцевого самоврядування, і декларація посадовця, який вже припинив свою діяльність. Також декларацію має подавати людина, яка претендує на займання якої-небудь посади.