Офіційний сайт Олевської міської ради

Alternative content

Get Adobe Flash player

ВИБОРЧА КОМІСІЯ

___________________________

Баннер

Привітання

Пошук на сайті


ДЛЯ ТУРИСТІВ

МІСТА-ПОБРАТИМИ

Про Олевськ пишуть

 

Olevsk Sity

Календар

2022
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Випадкове фото

Лічильники

 

 

 

Головна Новини Олевська міська рада Поетеса із селища Діброва Алла Продащук
Поетеса із селища Діброва Алла Продащук
Автор: Content manager   

Поетеса із селища Діброва Алла Продащук

презентувала свою нову збірку

«Твоє волосся пахло літом»

19 жовтня в районній бібліотеці в межах Клубу цікавих зустрічей відбувся вечір поетичного настрою «Я українка-полісянка», де  письменниця із селища Діброва Алла Продащук презентувала свою нову поетичну збірку «Твоє волосся пахло літом». Ця книжка – це 76 сторінок про кохання, дружбу, вірність, любов до України, рідного Полісся та Олевщини, яка нещодавно побачила світ  у житомирському видавництві «Рута», де була видана тиражем 500 примірників. Свій шлях книги до читача, ідея створення, художнє оформлення – все це присутнє збірці, яку письменниця присвятила своїм батькам. Про це дає зрозуміти перша сторінка з написом «З вдячністю і любов’ю присвячую дорогим моїм батькам Аркадію Павловичу та Антоніні Дем’янівні Продащукам» та емоційні рядки присвячені найріднішим людям. Починається вона не з поезії, а з текстів пісень, які «звучать» українською та російською мовами. Поетеса зізналася, що мріє, колись почути їх на сцені.

Привітати поетку з виходом нової збірки прийшли колеги по перу, друзі, шанувальники поетичного слова, серед яких редактор газети «Незалежна» Василь Чепік, який неодноразово публікував її вірші та допомагав підготувати збірки до друку. З великою приємністю учасники заходу вперше знайомились з талановитою авторкою та її творчістю, яка відкрила для себе талант жити для інших у поезії. Всі збірки поетеси можна побачити у бібліотеці. Сама Алла Продащук говорить, що найбільша нагорода для автора, коли слухач, прослухавши вірш, скаже: «Це про мене».

В популяризації творчості поетів Олевщини є важливий внесок колективу бібліотеки, який їх завжди підтримує і допомагає, збирає для них літературні вечори та зустрічі. Про що, власне, не можна не згадати, щозахід проходив у межах проекту «Центр освіти дорослих як платформа розвитку місцевої громади», що виконується Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» (за підтримки Німецької асоціації народних університетів (DVVInternational), громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» та Міністерства закордонних справ Німеччини). Цей проект передбачав навчальну програму для бібліотечних працівників "Технології неформальної освіти дорослих", де наші бібліотекарі брали участь у трьох тренінгах - це вивчення потреб користувачів, проектний менеджмент, PR. Також було проведено дослідження потреб користувачів (фокус-група), і бібліотека відгукнулась на ці нові потреби і запити. На основі цих досліджень відновилася робота "Клубу цікавих зустрічей" та був проведений Вечір поетичного настрою, присвячений нашій місцевій поетесі Аллі Продащук.

Алла Продащук народилася в селищі Діброва , закінчила філологічний факультет Житомирського педагогічного університету імені Івана Франка за спеціальністю «російська мова та література». Працювала вчителем світової літератури та української мови в рідній Дібровській школі.  На даний час працює вчителем російської мови і світової літератури у Дружбівській НВК. Нині в її доробку понад 250 поезій.

Посправжньому стала захоплюватися поезією з весни 2013 року, вже має дві збірки віршів «Я українка – полісянка»(2014р.), «Мне бы обнять все небо» (тексти пісень 2015 р.), з якими можна познайомитися в районній бібліотеці .У 2014 роцібралаучасть у Всеукраїнському літературно – мистецькому святі «Просто на Покрову», де була нагороджена грамотою. Співпрацювала в проекті «Листи на фронт», де було надруковано її вірш «У вічі матері погляну» і відправлено бійцям в зону АТО.

 

 

Я українка-полісянка,

Я олевчанка-дібрівчанка.

Коріння маю я древлянське,

Моє походження слов"янське.

 

Люблю я мову рідну – українську,

І знаю говурку дзвінку поліську.

Вивчаючи історію родини,

Пишаюся землею «Україна».

 

Я олевчанка-дібрівчанка,

Я українка-полісянка.

Можливо,  я – нащадок князя Мала,

Тому зовуть мене всі Алла.